Популярний шрифт Calibri допоміг викрити корупціонера з Панамського архіву

The Indian Express

Як пише The Next Web, після публікації розслідування Панамського архіву, прем'єр-міністра звинуватили у отриманні незаконної вигоди протягом 1990-х років. Тоді  Наваз Шариф був двічі обраний на посаду прем'єр-міністра.

Документи з Панамського архіву показали,що троє дітей Шарифа виступили бенефіціарами для трьох офшорних компаній, зареєстрованих на Британських Віргінських островах. Прем'єра звинувачують у приховуванні статків, ухиленні від податків та покупці нерухомості в Лондоні за кошти, отримані корупційним шляхом.

Донька прем'єр-міністра, Маріам Наваз, подала на розгляд слідства документи, які стверджували, що Мухаммед Наваз Шариф мав дуже мало контролю над сімейними активами й не причетний до корупції. Вона також подала документи на спірну нерухомість. Однак, експерти помітили, що в паперах, датованих 2006 роком, використовують популярний шрифт Calibri. Цей шрифт опинився в публічному доступі лише після 2007 року. Тепер до звинувачень проти прем'єра може додатися ще й спроба підробки документів. Це стало причиною для числених жартів та мемів у Twitter. «Кому тепер потрібен Covfefe, якщо цілий уряд може розвалитися через шрифт Calibri», - написав один з користувачів.  

Нагадаємо, минулого року Стівен Содерберг оголосив про намір зняти фільм про «Панамський архів».  Фільм буде заснований на книзі «Світ секретності», написаної журналістом Джейком Берстайном, одним з журналістів, які брали участь у розкритті 11 мільйонів документів.

comments powered by Disqus