Financial Times: чи змінилась Україна за два роки після Майдану

Financial Times: чи змінилась Україна за два роки після Майдану

17:24,
21 Грудня 2015
1503

Financial Times: чи змінилась Україна за два роки після Майдану

17:24,
21 Грудня 2015
1503
Financial Times: чи змінилась Україна за два роки після Майдану
Financial Times: чи змінилась Україна за два роки після Майдану
Автори:
Два роки після протестів на Майдані, прагнення до змін, які дали поштовх революції, досі не втілилися в життя, говорять журналісти Financial Times.

На фоні зменшення напруги на сході, пише BBC, дедалі гучнішими стають заклики поновити війну із впливовими олігархами та корупцією, зазначають автори.

Можливо, українці не готові поки що знову у великій кількості виходити на вулиці, але опитування показують їхнє стійке переконання, що проєвропейські лідери, яких вони привели до влади, не спромоглися виконати вимоги демонстрантів: покінчити з клептократією, підвищити рівень життя і впровадити верховенство права, пише видання.

«У країні практично нічого не змінилося», - видання цитує «одного високопоставленого бізнесмена, який має зв'язки з найбільшими олігархами».

Великим мінусом ... є нездатність впровадити справді незалежну судову систему та призначити прокурорів і слідчих, які могли би притягнути до відповідальності навіть високопосадовців.

«На аркуші паперу бізнесмен накреслив мережу ймовірних відкатів, хабарництва та рентоорієнтованої поведінки, які, на його думку, призводять до щорічних крадіжок у розмірі 4 мільярдів доларів», - додають автори.

Та є і позитивні зміни. «Західні чиновники та державні інсайдери наполягають, що постреволюційна адміністрація в Києві досягла разючих результатів, - пишуть автори. - Один високопоставлений європейський чиновник перераховує дерегуляцію, збільшення прозорості у сфері державних фінансів, децентралізацію, реформу ринку газу, яку довго вважали розсадником корупції, «разючу» реформу банківського сектору, а також макроекономічну стабілізацію».

«Однак великим мінусом на фоні цих досягнень є нездатність впровадити справді незалежну судову систему та призначити прокурорів і слідчих, які би змогли притягнути до відповідальності навіть високопоставлених бізнесменів і політиків», - підсумовує видання.

Раніше The Guardian писав про те, що захист прав ЛГБТ наблизив Україну до безвізового режиму з ЄС. 

Також журнал TIME презентував 100 найкращих знімків цього року у довільному порядку. 2015 рік TIME назвав роком мігрантів та кризи біженців у Європі, коли тисячі людей з Іраку, Сирії та Афганістану серед багатьох інших народів покинули свої домівки. У добірку потрапили чотири світлини з Донбасу. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kor.ill.in.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду