До 2 жовтня - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

До 2 жовтня - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

16:35,
19 Вересня 2017
3310

До 2 жовтня - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

16:35,
19 Вересня 2017
3310
До 2 жовтня - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів
До 2 жовтня - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів
Автори:
Міжнародна організація «Internews» та ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади оголошують набірна VII хвилю Програми малих грантів на створення медіа-матеріалів про людей, на яких вплинув конфлікт на сході України.

Головні факти про програму:

  • Відбір проходить на конкурсній основі. Аплікант (ЗМІ чи журналіст) надсилає онлайн-форму заявки з описом ідей, формату, героїв для матеріалу, а також зазначаючи бюджет та період виконання роботи.
  • Проект триває два роки та фінансується Урядом Канади. Гранти надаються для створення журналістських матеріалів, які стосуються соціального виміру конфлікту в Україні.
  • Сума гранту за проект (серія матеріалів) може становити до $1000 за умови виконання усіх описаних у заявці умов.
  • Одна хвиля проекту триває 1,5 місяці. За цей час мають бути вироблені та опубліковані усі матеріали від ЗМІ-аплікантів, які пройдуть відбір. Один журналіст або ЗМІ може подати до відбору до 5-ти матеріалів.
  • Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти) за критеріями, вказаними нижче.

Заявку можуть подати зареєстровані ЗМІ (ТБ, радіо, друковані газети, медіа-платформи), або он-лайн ресурси, блогери, громадські організації з усіх областей України. Одні з головних критеріїв відбору – це наявність медіа-майданчика, який має сталу аудиторію та чітка заявка з описом майбутніх матеріалів.

У рамках програми надаються гранти на виробництво матеріалів на тему соціального виміру конфлікту в Україні (життя переселенців, військових, ветеранів АТО та їхніх родин, громад у зоні конфлікту, відновлення інфраструктури та екології тощо).Особливу перевагу матимуть аналітичні матеріали на складні теми (екологічна, гендерна, соціальна аналітика у пов'язаності із конфліктом).

Детальний опис тем, які будуть висвітлені заявниками:

  • Життя ветеранів АТО та їхніх родин після повернення додому;
  • Історії від першої особи: життя і особливості побуту до і після того початку конфлікту;
  • Шляхи і способи реінтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів у життя громад;
  • Проблема пошкодження інфраструктури під час конфлікту на Сході та впливу на життя цивільних осіб;
  • Економіко-соціальні і житлово-комунальні проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи;
  • Специфічні проблеми жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків, які виникають через конфлікт;
  • Вплив конфлікту на навкошлишнє середовище (стан заповідників, проблема замінування, особливість функціонування промисловості під час конфлікту).

Критерії до участі в програмі та вимоги якості до матеріалів:

  • Перед тим, як подати заявку журналіст/медіа має зробити попереднє дослідження і викласти в аплікаційній формі бачення матеріалу – "story pitch" (хто, де, коли, чому, навіщо).
  • Медіа має чітко і зрозуміло викласти тему матеріалу, що відповідатиме запитам конкурсу і проекту;
  • Видання мають дотримуватися всіх журналістських стандартів (достовірність, збалансованість, відокремленість фактів від думок та оцінок автора, точність і повнота інформації);
  • Розробники матеріалів обов’язково мають залучати декілька експертних думок (для аналітичних матеріалів);
  • Матеріали мають бути побудовані з урахуванням гендерного балансу (представлення думок, історій як чоловіків, так і жінок)
  • Великою перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки тощо або створення лонгрідів.

Для участі у відборі до Програми малих грантів учасники мають заповнити онлайн-анкету та детально у ній описати ідеї майбутніх матеріалів

Перед поданням заявки, радимо ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть якісніше підійти до виконання.

Останній термін заповнення і надсилання онлайн-анкети: понеділок, 2 жовтня, 18:00Результати попереднього відбору будуть повідомлені після 3 жовтня 2017 р.

Умовою отримання гранту є гарантія розміщення виробленого матеріалу в ефірі/на шпальтах. У випадку, якщо на грант подається не ЗМІ, а незалежний журналіст, він має надати письмову згоду головного редактора на публікацію виготовленого матеріалу.

Учасники попередніх хвиль можутьподаватись на гранти повторно.

Додаткову інформацію можна отримати у координатора Програми: Юлія Бабко, e-mail:  jbabko@internews.ua, (063) 7101396

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
cbtrust.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду