До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

16:45,
14 Грудня 2017
2983

До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

16:45,
14 Грудня 2017
2983
До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів
До 10 січня 2018 року - прийом заявок на участь у Програмі малих грантів
Автори:
Міжнародна організація «Internews» та ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади оголошують набірна VIII хвилю Програми малих грантів на створення медіа-матеріалів про людей, на яких вплинув конфлікт на сході України.

Окрему квоту грантів передбачено для журналістів, які працюють з форматом «360 відео». Також організатори заохочують до подачі тих, кого не було відібрано у минулих хвилях або хто досі не подавався на Програму. Пріоритет буде надаватися цього разу саме таким медіа.

Головні факти про програму:

 • Відбір проходить на конкурсній основі. Аплікант (ЗМІ чи журналіст) надсилає онлайн-форму заявки з описом ідей, формату, героїв для матеріалу, а також зазначаючи бюджет та період виконання роботи.

 • Проект триває два роки та фінансується Урядом Канади. Гранти надаються для створення журналістських матеріалів, які стосуються соціального виміру конфлікту в Україні.

 • Сума гранту за проект (серія матеріалів) може становити до $1000за умови виконання усіх описаних у заявці умов.

 • Одна хвиля проекту триває 1,5 місяці. За цей час мають бути вироблені та опубліковані усі матеріали від ЗМІ-аплікантів, які пройдуть відбір. Один журналіст або ЗМІ може подати до відбору до 5-ти матеріалів.

 • Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти) за критеріями, вказаними нижче.

Подати заявку можуть зареєстровані ЗМІ (ТБ, радіо, друковані газети, медіа-платформи), або онлайн-ресурси, блогери, незалежні журналісти з усіх областей України. Одні з головних критеріїв відбору – це наявність медіа-майданчика, який має сталу аудиторію та чітка заявка з описом майбутніх матеріалів. Учасники попередніх хвиль можуть подаватись на гранти повторно.

У рамках VIII хвилі особлива увага буде надана щонайменше шістьом мультимедійним проектам, які в тому числі нададуть ідеї використання 360 відео як інструменту журналістики толерантності в Україні. Тематика цих матеріалів має стосуватися формування толерантного ставлення до сторін, що постраждали внаслідок конфлікту з фокусом на вимушено переміщених осіб (зйомки гуртожитків, модульних містечок, на блокпостах, на пунктах соціальної допомоги тощо). Перевагу матимуть мультимедійні проекти 360 (відео + лонгрід).  

Приклад використання технології 360 відео – репортаж видання Bild із Широкіного. 

Детальний опис тем, які будуть висвітлені заявниками:

 • Життя ветеранів АТО та їхніх родин після повернення додому;

 • Історії від першої особи: життя і особливості побуту до і після того початку конфлікту;

 • Шляхи і способи реінтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів у життя громад;

 • Проблема пошкодження інфраструктури під час конфлікту на Сході та впливу на життя цивільних осіб;

 • Економіко-соціальні і житлово-комунальні проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи;

 • Специфічні проблеми жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків, які виникають через конфлікт;

 • Вплив конфлікту на навкошлишнє середовище (стан заповідників, проблема замінування, особливість функціонування промисловості під час конфлікту).

Для участі у відборі необхідно заповнити онлайн-анкетута детально у ній описати ідеї майбутніх матеріалів. Перед поданням заявки радимо ознайомитися з цими рекомендаціями.

Останній термін заповнення і надсилання онлайн-анкети: середа, 10січня, 18:00.Результати попереднього відбору будуть повідомлені після 13січня 2017 р.

Умовою отримання гранту є гарантія розміщення виробленого матеріалу в ефірі/на шпальтах. У випадку, якщо на грант подається не ЗМІ, а незалежний журналіст, він має надати письмову згоду головного редактора на публікацію виготовленого матеріалу. Цей документ ми попросимо надати у разі, якщо ви отримаєте підтвердження про участь.

Додаткову інформацію можна отримати у координатора Програми: Юлія Бабко, e-mail:  jbabko@internews.ua, (063) 7101396

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
framestr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду