Залу для ЗМІ у Європарламенті назвали на честь Каруани Галіцїі

Фото: Darrin Zammit Lupi, Reuters

Про це повідомив  у Twitter депутат від Мальти Девід Каса (David Casa).

«Мені щойно повідомили, що прес-рум Європарламенту у Стразбурзі буде перейменований на честь Дафни Каруани Галіції. Національний герой», - написав він.

Нагадаємо, 53-річна журналістка-розслідувачка Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву».

Минулого тижня видання Times of Malta з посиланням на свої джерела повідомило, що впродовж кількох тижнів до вбивства журналістка розслідувала можливу причетність мальтійських політиків до контрабанди пального, в якій також брали участь лівійські торговці людьми та кримінальні угрупування з Італії. За даними джерел, саме це її розслідування розглядають як один з основних мотивів убивства.

27 жовтня видання Euroactive повідомило, що Європол допоможе розслідувати вбивство Дафни Каруани Галіції. Раніше повідомлялося, що розслідувати злочин мальтійській поліції вже допомагають співробітники ФБР США і нідерландська судова поліція.

За день до цього керівники Європейського парламенту ухвалили рішення про відвідування Мальти делегацією депутатів Європарламенту з метою розслідування корупції, відмивання грошей та порушення верховенства права.

22 та 30 жовня тисячі мешканців Мальти виходили на масштабну демонстрацію з вимогою розслідувати убивство журналістки Дафни Каруани Галіції, повідомляє Times of Malta. Протестувальники вимагали відставки начальника поліції та генерального прокурора.

Син та колега вбитої журналістки-розслідувачки Метью Каруана Галіція звинуватив у її смерті «мафіозну державу». Родина убитої журналістки вимагає відставки прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската та заміни комісара поліції та генерального прокурора. До цього ж закликає й опозиція Мальти.

Уряд Мальти запропонував нагороду в 1 млн євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство мальтійської журналістки Дафни Каруани Галісії.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що обурений вбивством журналістки, й оголосив винагороду в розмірі 20 тисяч євро за інформацію про її вбивць.

Друзі Дафни Каруани Галіції також організували збір коштів на пошук її вбивць та замовників злочину. Через платформу краудфандингу за один день було зібрано понад 23 тисяч доларів. 

Як писав MediaSapiens, Європейська комісія засудила вбивство Дафни Каруани Галіції. «Ми сподіваємося, що справедливість восторжествує, хоча цього не буде достатньо, щоб виправити те, що сталося», – заявив речник організації Маргарітіс Схінас.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, який цього року отримав Пулітцерівською премією за роботу з «Панамським архівом», висловив шок у зв'язку зі смертю Дафни Каруани Галіції і глибоку стурбованість свободою преси на Мальті. 

Папа Римський Франциск також висловив співчуття після вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції.

comments powered by Disqus