В Алжирі журналіст помер у лікарні після тривалого голодування

Pixabay

За словами юриста Мохамеда Тамалта, журналіст почав голодування на знак протесту проти дворічного терміну  ув'язнення, до якого його засудили за образу президента Алжиру.

«Я можу підтвердити смерть журналіста Мохаммеда Тамалта в лікарні після тримісячного голодування та кількох місяців, які він пробув у комі», - цитує адвоката Аміна Сідхума (Amine Sidhoum) The Guardian.

Керівництво тюрми повідомило, що пан Тамалт помер від легеневої інфекції, яка була виявлена лікарями 4 грудня. Він перебував у лікарні з кінця серпня. Мохамед Тамалт мав подвійне британсько-алжирське громадянство, він розпочав голодування в день арешту біля будинку його батьків у столиці Алжиру 27 червня, повідомляє Human Rights Watch.

42-річний блогер і журналіст працював в одному з британських сайтів та проживав у Лондоні. Журналіста звинуватили в образі президента Абдельазіза Бутефліка (Abdelaziz Bouteflika) та наклепі на державну владу після того, як він поширив на своїй сторінці в  Facebook вірш. Суд в Алжирі 11 липня засудив його до двох років позбавлення волі і оштрафував його на 200 000 динарів (£ 1,400). Апеляційний суд розглянув справу повторно через місяць і залишив рішення у силі.

Amnesty International закликала алжирську владу  розпочати «незалежне і прозоре розслідування обставин» смерті журналіста.

Організація Reporters Without Borders (RSF) також виступила із заявою щодо смерті Мохамеда Тамалта. «Чому був такий жорсткий вирок за пост на Facebook, який не заподіяв нікому жодної шкоди? » - прокоментувала Ясмін Кача (Yasmine Kacha), керівник відділу RSF в північній Африці.

Організація Human Rights Watch раніше закликала алжирську владу звільнити журналіста в серпні, коли стало відомо, що він перебуває в критичному стані. «Алжирська влада повинна закрити справу проти Тамалта, давши чіткий сигнал, що свобода слова буде поважатися в Алжирі»,  - заявила тоді HRW.

Нагадаємо, нещодавно організація Index on Censorship відзначила посилення ворожого ставлення щодо ЗМІ по всьому світу.  Дослідження виявило 406 підтверджених повідомлень про насильство, погрози або порушення прав щодо журналістів в усіх державах-членах Європейського Союзу та сусідніх країнах, включаючи Росію, Туреччину та Україну протягом трьох підзвітних місяців - липня, серпня та вересня.

comments powered by Disqus