У Білорусі засудили за розпалювання ворожнечі трьох авторів Regnum

Про це повідомило  «Радіо Свобода».

Троє журналістів дописували до російського сайту Regnum. 

Їх визнали винними в скоєнні умисних дій, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі або ворожнечі групою осіб (ч.3 ст.130 КК Білорусі), зазначає білоруське агентство БЕЛТА.

До медійників застосовано відстрочку виконання покарання на 3 роки. До вступу вироку в силу запобіжний захід обвинуваченим замінили на підписку про невиїзд. Дмитра Алімкіна, Юрія Павловця та Сергія Шиптенка звільнили з-під варти в залі суду.

У цій справі також було відкрите провадження за обвинуваченням в незаконній підприємницькій діяльності. Проте суд вирішив його припинити за відсутністю складу злочину.

Юрій Павловець – викладач університету інформатики з Мінська, Дмитро Алімкін –колишній шкільний сторож з Бреста, а Сергій Шиптенко – редактор журналу «Нова економіка» з Мінська.

Автори Regnum провели під вартою в Мінському слідчому ізоляторі майже 14 місяців: їх затримали в грудні 2016 року. Цей час зарахували в термін відбування покарання.

Засуджені не визнали своєї провини, назвали процес політичним і після суду заявили, що оскаржуватимуть вирок. Під час процесу вони визнали, що за свої статті отримували гроші від редакцій з Москви та від російського посольства у Мінську.

Приводом для порушення кримінальної справи стосовно фігурантів стали висновки Республіканської експертної комісії з оцінки інформаційної продукції на предмет наявності або відсутності ознак екстремізму при Міністерстві інформації. Комісія дійшла висновку про наявність екстремізму в публікаціях білоруських авторів російських сайтів. Ці висновки підтвердила комплексна психолого-лінгвістична експертиза, яку проводили два філолога і психолог Державного комітету судових експертиз Білорусі.

Автори у своїх матеріалах висловлювали, зокрема, проросійські погляди й просували ідею ближчої інтеграції між Росією й Білоруссю. Вони писали під псевдонімами.

Regnum – російське недержавне агентство, яке висвітлює події в Росії і колишніх радянських республіках.

Нагадаємо, в січні Міністерство інформації Республіки Білорусь обмежило доступ до опозиційного медіа країни — інтернет-видання «Хартыя’97». У грудні воно також заблокувало сайт іншого опозиційного видання «Белорусский партизан».

comments powered by Disqus