«Репортери без кордонів» закликала звільнити французького фотографа, арештованого в Туреччині

Turkey Purge

Його звинувачують у  пропаганді Робочої партії Курдистану, яка в Туреччині вважається терористичною. Організація «Репортери без кордонів» опублікувала заклик негайно звільнити Матіаса Депардона, назвавши дії поліції «абсолютно невиправданими». В заяві організації йдеться про те, що фотограф працював над матеріалом для журналу National Geographic та був затриманий поліцією в місті Хасанкейф, яке знаходить в приблизно ста кілометрах від кордону з Сирією. Його протримали 30 годин у поліцейському відділку, а потім перевели до слідчого ізолятора.

Раніше Матіас Депардон опублікував знімки членів Робочої партії Курдистану в французьких медіа, що могло викликати інтерес до нього з боку поліції, припускає «Репортери без кордонів». «Затримання Матіаса Депардона є ще одним свідченням тієї підозрілості, з якою турецька влада відноситься до іноземних журналістів», - заявила організація, закликавши звільнити фотографа. - «Абсурдні звинувачення, висунуті проти нього, - лише виправдання для свавільного арешту».

Нагадаємо, Міжнародна організація Amnesty International зібрала більше 250 тисяч підписів під онлайн-петицією з вимогою звільнити понад 120 журналістів, арештованих у Туреччині. За даними організації, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.  Amnesty International також підготувала окремий звіт про загрозу свободі слова в Туреччині.

comments powered by Disqus