Дуня Міятович закликає парламент Чехії скасувати кримінальну відповідальність за наклеп на президента

Представництво ОБСЄ

«Цей проект поправки робить можливим переслідування критиків президента і являє собою загрозу для свободи вираження думок і свободи ЗМІ в країні», - прокоментувала Міятович. «Законопроект також містить широке визначення того, що є дискредитація президента і очорнення його репутації», - додала вона.

В даний час за підтримки 64 з 200 членів нижньої палати парламенту, запропонована поправка до Кримінального кодексу визначає покарання до одного року ув'язнення за публічний наклеп на президента, шкоду його репутації або перешкоджання виконання ним своїх повноважень.

Представниця ОБСЄ  також зазначила, що кілька високопоставлених чеських урядовців, в тому числі прем'єр-міністр Богуслав Соботка (Bohuslav Sobotka) і міністр юстиції Роберт Пелікан (Robert Pelikan), виступають проти цієї поправки.

«Закони про дифамацію не повинен бути інструменти для політиків і тих, хто при владі, щоб змусити замовкнути критичні голоси» - сказала Міятович. На її думку, громадські діячі повинні витримувати більш високу ступінь контролю і критики через їх публічні ролі. ОБСЄ дотримується послідовної політики щодо декриміналізації законодавства про дифамацію. 

Як повідомляв MediaSapiens, 23 березня Рада міністрів ОБСЄ після тривалих консультацій продовжила мандат представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович ще на рік.

Вона стала представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ в березні 2010 року на три роки, а в 2013-му її обрали вдруге – ще на три.  До цього вона очолювала Broadcasting Division of the Communication Regulatory Agency (CRA) Боснії та Герциговини та була головою European Platform of Regulatory Authorities (EPRA). 

comments powered by Disqus