Міжнародні організації оприлюднили спільну заяву на підтримку Анхар Кочнєвої

Організації занепокоєні загрозою смерті для Кочневої, її викрадачі, ймовірно, члени Вільної сирійської армії (Free Syrian Army), загрожують у випадку неотримання викупу у $50 млн вбити журналістку 13 грудня.

Article 19, Комітет захисту журналістів (CPJ), Міжнародний інститут преси (IPI) та «Репортери без кордонів» також звертаються до французької, британської, американської влади та Європейського союзу із закликом сприяти звільненню журналістки.

У відповідності до міжнародного права, відзначається у заяві, журналісти розглядаються як цивільні особи, і не втрачають цього статусу навіть потрапляючи до зони бойового конфлікту з професійною метою. Якщо журналістів заарештовують, їм потрібно або пред’явити звинувачення та утримувати у адекватних умовах, або звільнити, підкреслюють медіа- та правозахисні організації.

Про викрадення української журналістки, яка працювала із низкою російських ЗМІ, Анхар Кочнєвої повідомила 12 жовтня подруга журналістки Дарина Мітіна. 

На початку листопада Анхар Кочнєва попросила українських і російських дипломатів виконати вимоги викрадачів.

Пізніше у іншому відео Кочнєва промовляє текст, згідно з яким вона працює на спецслужби РФ і прибула до Сирії у січні 2012 року за підробними документами.

У вівторок, 11 грудня, Міністерство закордонних України справ зробило офіційну заяву з вимогою негайно звільнити захоплену в Сирії громадянку України Анхар Кочнєву.

comments powered by Disqus