Російські журналісти позиваються до ФСБ через «закон Ярової»

BBC

Про це Олег Кашин написав на своїй сторінці в Facebook. Журналіст розповів, що часто використовує Telegram для спілкування й він та його співрозмовники розраховують, що в їх розмовах «не з'явиться хтось сторонній».

«Федеральна служба безпеки, користуючись своїм особливим становищем в державі, намагається порушити наші права, шкодячи тим самим розвитку всього суспільства, а якщо зовсім утилітарно - то і технологій, економіки, тобто навіть якщо підійти до питання зовсім з іншого боку, все одно виявиться, що порушені наші права. Я вважаю, що наші права потребують захисту», - написав він.

Представляти інтереси журналістів у суді буде правозахисна організація «Агора». Ця організація вже представляла інтереси Telegram в справі проти ФСБ. Тоді месенджер оштрафували за відмову передати ключі шифрування переписки.

Керівник «Агори» Павло Чіков опублікував у своєму Telegram-каналі позовні заяви Кашина і Плющева.

Нагадаємо, згідно з так званим «законом Ярової» месенджери мають надавати правоохоронним органам інформацію для декодування переписки.  Також ці закони передбачають, що з 2018 року провайдери і стільникові оператори будуть зберігати переписку користувачів протягом півроку.

Раніше цього року російська Держдума ухвалила в останньому читанні законопроекти, які передбачають регулювання роботи месенджерів та забороняють засоби обходу блокування сайтів.

comments powered by Disqus