Влада Ірану заморозила банківські рахунки 152 співробітників BBC

Фото:, ВВС

Про це повідомляє ВВС Україна.

Співробітники не отримували ніяких попереджень і дізналися про замороження лише тоді, коли родич працівника Перської служби спробував продати нерухомість.

Мовлення Перської служби BBC офіційно заборонене в Ірані. В останні роки іранська влада погрожувала і залякувала її співробітників. Як зазначає The Guardian, близько 140 співробітників Перської служби працюють поза межами Ірану, а сама служба базується в Лондоні.

Як пояснила голова Всесвітньої служби Франческа Ансворт (Francesca Unsworth), рішення іранської влади забороняє співробітникам Перської служби ВВС купувати і продавати нерухомість, автомобілі та інші товари на території Ірану.

«Ми з жалем зазначаємо, що це схоже на цілеспрямовану атаку на співробітників, колишніх співробітників і деяких позаштатних авторів Перської служби BBC. Це жахливо, що хтось повинен переживати законодавчі або фінансові проблеми через свій зв'язок з BBC», – зазначає пані Ансворт.

Керівництво Перської служби назвало рішення іранського суду черговою спробою «змусити неупереджених журналістів замовкнути». BBC закликала владу Ірану скасувати рішення про замороження банківських рахунків співробітників.

Іранська влада поки ніяк не пояснила своє рішення.

Керівник Перської служби Амір Азімі (Amir Azimi) заявив, що його колеги планують продовжувати повідомляти незалежні, неупереджені та перевірені новини тим, хто говорить перською мовою в усьому світі.

The Guadian уважає, що це рішення Ірану демонструє посилення тиску влади на корпорацію та активізує утиски свободи слова в країні після переобрання президентом Ірану Хасана Рухані (Hassan Rouhani) в травні 2017-го року.

Попри заборону іранської влади, аудиторія Всесвітньої служби BBC в Ірані становить майже 13 мільйонів людей – це сьомий за величиною ринок для новинного підрозділу BBC.

Перська служба BBC здійснює теле- і радіомовлення, а також має новинний сайт.

Як писав MediaSapiens, в Ірані запускають власний інтернет для зменшення залежності від всесвітньої мережі.  Також кілька місяців тому в країні було знищено 100 000 супутникових тарілок заради «збереження моралі» громадян.

comments powered by Disqus