Іранських журналістів заарештовують через співпрацю із західними ЗМІ

00:00,
29 Січня 2013
995

Іранських журналістів заарештовують через співпрацю із західними ЗМІ

00:00,
29 Січня 2013
995
Іранських журналістів заарештовують через співпрацю із західними ЗМІ
Іранська  влада заарештувала групу журналістів, які звинувачуються у співпраці з критиками режиму та іноземними новинними організаціями, повідомляє CNN.

Служби безпеки, маючи відповідний ордер, провели арешти журналістів у неділю. За даними інформагентства Mehr News Agency (MNA), рейди було вчинено, зокрема, на редакції видань Etemad-e Melli, Bahar, Arman і Shargh.

Серед заарештованих – головний  редактор щоденної реформістської газети Etemad-e Melli Джавад Далірі (Javad  Daliri), який вже відбував тюремне  ув'язнення за звинуваченням у співпраці  із критиками режиму. Затримано також двох інших співробітників газети – Сасана Афгає (Sasan Afghaye) та Насріна Тахірі (Nasrin Takhiri). Для редактора рубрики політичних подій інформагентства Iran Labor News Agency Мілада Фадає (Milad Fadaie) це – вже третій арешт. Головного редактора щоденної газети Bahar Солеймана Мохаммаді (Soleyman Mohammadi) заарештовано за одне з його останніх інтерв’ю, в якому журналіст висловив припущення щодо фальсифікації офіційної статистики згвалтувань в Ірані.

Стверджується, що затримані журналісти співпрацювали із «контрреволюційними медіа, які здійснюють мовлення на фарсі». Мовою фарсі у регіоні працюють декілька провідних західних ЗМІ, зокрема, BBC і «Голос Америки».

Після придушення масових акцій протесту у зв’язку із суперечливими виборами 2009 року, Тегеран притримується достатньо агресивної позиції щодо критики режиму з боку журналістів і блогерів. У доповіді, опублікованій в грудні минулого року Комітетом  захисту журналістів (CPJ), за кількістю ув’язнених журналістів Іран посів друге місце у світі після Туреччини, нагадує CNN.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Газета Etemad-e Melli / CNN
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду