Google, Facebook і Twitter можуть знову допустити на ринок Китаю

thequint.com

Про це повідомляє Reuters. Зараз діяльність Google, Facebook і Twitter в Китаї заблокована. Генеральний директор Бюро міжнародної співпраці в Адміністрації кіберпростору Китаю Ци Ксіаоксіа (Qi Xiaoxia) заявив, що якщо «вони захочуть повернутися, ми вітаємо їх». Однак головною умовою для цього є обов'язкове дотримання китайських законів і правил.

Так, від компаній вимагають зберігати дані на місцевому рівні, а також не поширювати інструменти, що дозволяють користувачам обходити «Великий китайський фаєрвол» – фільтр інтернет-контенту, який почали створювати в Китаї ще у 1998 році. Наприклад, Apple працює в Китаї, але при цьому видалила в китайському магазині додатків будь-які застосунки для VPN.

Нагадаємо, раніше цього року в Китаї чоловіка посадили до в’язниці за продаж VPN-програм. Арешт підприємця відбувся на хвилі боротьби влади за контроль над мережею. У січні цього року китайський уряд розпочав кампанію проти використання VPN. Під тиском уряду компанія Apple видалила 60 програм з китайського магазину додатків, які дозволяли користувачам переглядати веб-сторінки за допомогою VPN. За це рішення компанія зазнала різкої критики. Водночас багатонаціональним компаніям, які працюють в межах Китаю, як і раніше дозволяється використовувати VPN для доступу до корпоративних ресурсів та сервісів.

comments powered by Disqus