Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Гонконгу побили двох журналістів
Четверо чоловіків з металевими трубами напали у середу на 46-річного віце-президента і директора Morning News Media Group Ltd Лея Лунь Ханя (Lei Lun-han) та 54-річного старшого адміністратора цієї компанії Лама Кінь Міня (Lam Kin-ming).
На журналістів, коли вони обідали у ресторані в головному туристичному центрі Гонконгу. Їх із травмами доправили до лікарні.
В четвер за підозрою у причетності до злочину затримали 30-річну особу, інформує CNN.
Американська телемережа відзначає, що цей інцидент викликав занепокоєння щодо стану свободи преси в особливому адміністративному районі Китаю.
Інцидент трапився менш, ніж через місяць після того, як внаслідок нападу зазнав тяжких поранень інший журналіст.
Media Sapiens повідомляв про замах на життя із використанням холодної зброї колишнього головного редактора впливової газети Ming Pao Кевіна Лау (Kevin Lau). Він став особливо відомою постаттю у медіа та політичному світі Гонконгу після того, як його несподівано звільнили з посади. Ця газета, висвітлюючи події у континентальному Китаї, жорстко критикувала політику Пекіна.
Як інформує CNN, Лау й досі перебуває у лікарні. У скоєнні злочину підозрюють двох осіб, яких вже арештували.
Про концепцію нового видання the Hong Kong Morning News, яку мають намір започаткувати Лей Лунь Ханя та Лам Кінь Мінь, не повідомляється. Однак відомо, що його фінансуватимуть винятково з місцевих джерел, без будь-якого сприяння континентального Китаю.
Віце-голова Гонконзької асоціації журналістів (the Hong Kong Journalists Association) Шерлі (Shirley Yam) в інтерв’ю американській телемережі відзначила очевидний взаємозв'язок між нападами та професійною діяльністю жертв: «Вони відіграють ключову роль у газетах, тому проти них і було вчинено атаки». Ям охарактеризувала ці брутальні напади як загрозу свободі слова.
Гонконзький клуб іноземних кореспондентів (the Hong Kong Foreign Correspondents' Club) оприлюднив заяву, в якій сказано: «Останній інцидент лише підкреслює, що медіаландшафт Гонконгу дедалі більше затьмарюють насильство, залякування та втручання політичних і економних кіл».
За Світовим індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» Гонконг посів 2014 року 61 місце серед 180 країн світу. Це різке погіршення порівняно з 2002 роком, коли медіаорганізація започаткувала проведення оглядів.