Стеження за журналістами несе глобальну загрозу вільному обміну інформацією – Комітет захисту журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Стеження за журналістами несе глобальну загрозу вільному обміну інформацією – Комітет захисту журналістів
Три розділи цьогорічної доповіді присвячені аналізу руйнівного впливу на свободу преси американських програм масового стеження. Нові можливості урядів підривають здатність журналіста забезпечити захист джерел інформації.
У Комітеті захисту журналістів підкреслюють, що масштаб стеження, що здійснює АНБ, викликає сумніви у прихильності США принципам свободи слова. Автори доповіді також зазначають, що це «грає на руку Китаю та іншим репресивним державам, які закликають до посилення урядового контролю над Інтернетом».
В окремій главі доповіді йдеться про те, що свободу преси треба поставити в один ряд із боротьбою з бідністю. Про це йдеться у зв’язку із наближенням 2015 року, який є «рубіжним» з точки зору досягнення державами-членами ООН узгоджених «Цілей розвитку тисячоліття».
У доповіді КЗЖ також наголошується на неможливості держав розкривати вбивства журналістів. Експерти кажуть, що це нагнітає атмосферу залякувань.
КЗЖ також опублікував в Інтернеті короткі огляди ситуації та статистичні дані щодо майже 60 країн. Найнебезпечнішою країною для роботи журналістів у 2013 році названа Сирія. Різко зросла кількість убивств із використанням насильства в Іраку, Єгипті. Найбільше ув’язнень журналістів відбулося в Туреччині.
Цьогорічне видання доповіді включає аналітичні матеріали КСЖ та світових експертів з таких питань: Вплив Пекина на пресу в Гонконгу та Тайвані; прагнення сирійських журналістів висвітлювати події в країні, незважаючи на небезпеки; спадок Нельсона Мандели, а також багатьох інших тем. В своєму Списку країн підвищеного ризику КЗЖ називає території, де минулого року спостерігалося найсильніше погіршення свободи преси.