Стеження за журналістами несе глобальну загрозу вільному обміну інформацією – Комітет захисту журналістів

00:00,
12 Лютого 2014
1711

Стеження за журналістами несе глобальну загрозу вільному обміну інформацією – Комітет захисту журналістів

00:00,
12 Лютого 2014
1711
Стеження за журналістами несе глобальну загрозу вільному обміну інформацією – Комітет захисту журналістів
Електронне стеження, невпинні вбивства журналістів, а також економічний та політичний вплив є трьома основними джерелами загрози свободі преси. Про це йдеться у щорічній доповіді  Комітету захисту журналістів «Напади на пресу».

Три розділи цьогорічної доповіді присвячені аналізу руйнівного впливу на свободу преси американських програм масового стеження. Нові можливості урядів підривають здатність журналіста забезпечити захист джерел інформації.

У Комітеті захисту журналістів підкреслюють, що масштаб стеження, що здійснює АНБ, викликає сумніви у прихильності США принципам свободи слова. Автори доповіді також зазначають, що це «грає на руку Китаю та іншим репресивним державам, які закликають до посилення урядового контролю над Інтернетом».

В окремій главі доповіді йдеться про те, що свободу преси треба поставити в один ряд із боротьбою з бідністю. Про це йдеться у зв’язку із наближенням 2015 року, який є «рубіжним» з точки зору досягнення державами-членами ООН узгоджених «Цілей розвитку тисячоліття».

У доповіді КЗЖ також наголошується на неможливості  держав розкривати вбивства журналістів. Експерти кажуть, що це нагнітає атмосферу залякувань.

КЗЖ також опублікував в Інтернеті короткі огляди ситуації та статистичні дані щодо майже 60 країн. Найнебезпечнішою країною для роботи журналістів у 2013 році названа Сирія. Різко зросла кількість убивств із використанням насильства в Іраку, Єгипті. Найбільше ув’язнень журналістів відбулося в Туреччині.

Цьогорічне видання доповіді включає аналітичні матеріали КСЖ та світових експертів з таких питань: Вплив Пекина на пресу в Гонконгу та Тайвані;  прагнення сирійських журналістів висвітлювати події в країні, незважаючи на небезпеки; спадок Нельсона Мандели, а також багатьох інших тем. В своєму Списку країн підвищеного ризику КЗЖ називає території, де минулого року спостерігалося найсильніше погіршення свободи преси.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
cpj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду