Міносвіти рекомендує до передплати дитячий журнал, у якому принижують галичан (доповнено)

00:00,
21 Березня 2011
1507

Міносвіти рекомендує до передплати дитячий журнал, у якому принижують галичан (доповнено)

00:00,
21 Березня 2011
1507
Міносвіти рекомендує до передплати дитячий журнал, у якому принижують галичан (доповнено)
Маразм міцнішає.

У рекомендованому Міносвіти до передплати для всіх українських навчальних закладів І-ІІІ ступеня дитячому журналі «Щедрику-Ведрику» галичани подаються як селяни, які мислять за принципом «на хлопський розум», повідомляє Zaxid. net.

 

Окрім того, в журналі наголошується, що не буває «галичан великих політиків». «Існування галичанина  зав’язане на селі і в нього відповідно селянське мислення – «на хлопський розум». У п’ятницю обласні центри на третину порожніють, люди роз’їжджаються по області, для того, щоб в понеділок наповнитися жителями сіл і містечок, «затарених» бульбою, буряком, яйцями, молоком і всім, що допомагає виживати в західноукраїнському не індустріальному місті», - йдеться у статті про Галичину у випуску за грудень 2010 року.

 

«По-друге, на ринку праці Галичини не існує таких професій, як рерайтер, PR-консультант, екзистенційний психотерапевт, бо де просте життя – там проста робота – шофер, будівельник, медсестра, продавець. Максимум, про що можна мріяти галичанин з вищою освітою в рідному  місті – це робота клерком в регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків. Проте серед галичан відомі такі шоумени як Віктор Павлик, Андрій Кузьменко, Юрій Горбунов», - додає автор тексту, прізвище якого не вказується.

 

У журналі вказано, що спонсором рубрики, у якій опубліковано текст, є Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого.

 

У супровідному листі, що надсилався разом з цим числом журналу до шкіл, наголошується: «Згідно з листом №14/18-3502 від 9.09.2010 р. Міністерства освіти та науки України Всеукраїнський дитячий журнал «Щедрику-Ведрику», Свідоцтво КВ №13656-2630 ПР, видане Міністерством юстиції України, рекомендований до передплати усіма навчальними закладами І-ІІІ ступенів України. Пропонуємо Вам прискорити передплату дитячого журналу «Щедрику-Ведрику».

 

«Благодійний дитячий фонд “Щедрику-Ведрику” зобов’язаний інформувати Міністерство освіти та науки України про хід передплати», - йдеться у листі, підписаному директором благодійного фонду Блюхером. Лист датований 28 лютого 2011 року. Львівська громадська організація «Самопоміч» звернулась до міської влади Львова  (інакше кажучи, міська влада звернулась сама до себе, адже організація належить мерові Львова Андрію Садовому) та обласної державної адміністрації з вимогою заборонити передплату журналу.  

 

 

Тим часом Головний редактор журналу «Щедрику-Ведрику» Олександр Блюхар визнав, що образлива стаття про галичан, опублікована у випуску за грудень, справді є поганою, і взяв відповідальність за її появу на себе.

 

«Це – цілком моя провина, бо я не вичитав статтю, як редактор. Тому стаття буде скасована, буде розміщено спростування, буде опублікована стаття, яку нам надасть обласне управління освіти – про це вже є домовленість», - сказав Блюхар.

 

«Найголовніше – те, що тираж не пішов передплатникам. “Укрпошта” переслала тільки 120 примірників. Ми тоді тільки починали передплатну кампанію, тому журнал не поширювався серед передплатників. Наголошую, поширено було тільки 120 примірників», - додав він.

 

Відповідаючи на запитання, хто є автором скандального тексту, Блюхар сказав, що його взято з львівського Інтернет-форуму «Ментальність галичан». «Там це, чомусь, обурення не викликало, а в нас жбурляють камінням», - сказав він.

 

За його словами, він уже мав розмову з Львівським обласним управлінням освіти. Окрім того, до нього з приводу матеріалу зверталися громадяни і журналісти. «Взагалі це справедливо. Стаття дуже погана. Спростування буде», - наголосив він.

 

Водночас Олександр Блюхар зазначив, що він є не тільки головним редактором, але й журналістом і дизайнером журналу «Щедрику-Ведрику», тобто мусить виконувати дуже багато роботи одночасно. Виданню, за його словами, дуже бракує людей. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
zaxid.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду