Дуня Міятович звинуватила міністра РФ Лаврова в брехні

Дуня Міятович, Facebook

Повний текст відповіді Дуні Міятович можна прочитати у Facebook

Приводом для заяви стала спільна прес-конференція Лаврова і Вучича, на якій вони висловили незадоволення роботою Міятович.

«Заяви Лаврова і Вучича...  абсолютно необґрунтовані. Я завжди відкрита до критики та обговорення моєї роботи, а не сприймаю неправдиві звинувачення та дезінформування суспільства щодо роботи органу, який я очолюю», - йдеться в письмовій заяві за підписом Міятович.

«(Чинний представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович) реагує на абсолютно невинні речі, на те, коли висловлюється думка представниками країни, але закриває очі на кричущі порушення прав журналістів», - заявив Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров, навівши приклад «переслідування російських ЗМІ в Україні». Свої звинувачення Лавров оголосив у п’ятницю на спільній прес-конференції з прем’єром Сербії.

Дуня Міятович детально прокоментувала конкретні звинувачення, висловлені Лавровим, навівши, зокрема, приклади, коли лише інституція Міятович піднімала на міжнародному рівні питання загибелі російських журналістів.

Представник ОБСЄ також нагадала російському міністру та сербському прем’єру, що вона, всупереч словам Лаврова, діє у відповідності до мандату, затвердженого ОБСЄ.

«Російська влада хоче, щоби я опікувалася лише проблемами російських журналістів в інших країнах і не долучалася до проблем свободи ЗМІ, безкарності і роботи журналістів в Російській Федерації. Саме це я називаю подвійними стандартами»,  - підсумувала Дуня Міятович.

Нагадуємо, що саме Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович є ініціатором  Діалогу журналістських організацій України (НСЖУ і НМПУ) та Росії (СЖР), що триває з травня 2014 року. Регулярні зустрічі представників журналістських організацій обох  країн під егідою ОБСЄ спрямовані на питання безпеки журналістів, боротьбу з пропагандою, засудження мови ворожнечі та захист медіа в часи конфліктів.

Як писав MediaSapiens, кількома днями раніше представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович презентувала учасникам Діалогу журналістських організацій України та Росії дискусійну доповідь про пропаганду та свободу ЗМІ, яку опублікував її Офіс. 

comments powered by Disqus