Німеччина веде розслідування щодо поширення фейкових новин
Німецька спецслужба (BfV, Bundesamt für Verfassungsschutz) підтвердила, що в кібер-атаках на сервери ОБСЄ була використана така ж «інфраструктура атаки», як і в хакерському нападі 2015 року на сайт німецького парламенту, до якого вважають причетною російську хакерську групу APT28. Про це повідомляє The Guardian.
Минулого місяця BfV заявила про «використання величезного обсягу фінансових ресурсів та розгортання широкого спектру інструментів російської пропаганди» для проведення дезінформаційної кампанії, спрямованої на дестабілізацію уряду Німеччини.
Росія заперечує причетність до кібератак проти західних урядів та установ.
Представник німецького eряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) заявив, що ФРН буде використовувати всі можливі засоби щоб розслідувати поширення фейкових новин в інтернеті. «Кращою відповіддю буде більша прозорість. Ми маємо справу з феноменом небаченого раніше масштабу», - зазначив чиновник.
Раніше Німецька державна канцелярія виявила впевненість у тому, що Росія спробує вплинути на результати майбутніх виборів у країні за допомогою кібератак. Також глава Європарламенту Мартін Шульц закликав до ухвалення жорстких, загальноєвропейських законів, які б допомогли зупинити поширення фальшивих новин.