Де навчатися візуалізації даних та інфографіки: дев’ять найкращих онлайн-курсів

Де навчатися візуалізації даних та інфографіки: дев’ять найкращих онлайн-курсів

10:55,
13 Квітня 2016
19591

Де навчатися візуалізації даних та інфографіки: дев’ять найкращих онлайн-курсів

10:55,
13 Квітня 2016
19591
Де навчатися візуалізації даних та інфографіки: дев’ять найкращих онлайн-курсів
Де навчатися візуалізації даних та інфографіки: дев’ять найкращих онлайн-курсів
Як подати складну інформацію привабливо і зрозуміло, як успішно позиціювати власну інфографіку і як проектувати ілюстровану книгу — цього можна навчитися, пройшовши онлайн-курси.

Пояснити складне просто і не втомити читача соціологічними дослідженнями — виклики, які приймає на себе інфографіка та візуалізація даних. Це ті інструменти, які можуть впорядкувати інформацію і, відповідно, зробити її доступною, цікавою та зрозумілою.

Ми підібрали кілька відкритих безкоштовних онлайн-курсів і блогів, які пояснять, навіщо потрібна візуалізація даних, навчать працювати у програмах дизайну і, зрештою, допоможуть стати гуру інфографіки. Всі курси переважно англійською, хоча ми знайшли й кілька україномовних ресурсів.

Coursera — освітня платформа, яка пропонує більше сотні навчальних курсів із різних дисциплін. До онлайн-навчання долучено вже біля 15 мільйонів людей із різних країн. Усі вони мають доступ до програм світових університетів — саме завдяки співпраці Coursera і закордонних вишів курси з’являються на сайті в інтерактивному форматі. Програму побудовано таким чином, що студент долучений і до активної, й до пасивної роботи. Тобто крім відеолекцій, презентацій та літератури, він має брати участь у групових дискусіях, обговореннях, залишати відгуки про роботу інших студентів і отримувати фідбек про свої завдання. Перевірка чужих домашніх завдань є обов’язковою, інакше штрафують балами.

Після завершення навчання кожен може бачити результат роботи, конвертований в оцінку. Всі курси доступні безкоштовно, але документ про успішне завершення курсу, тобто офіційний сертифікат, можна отримати лише за гроші. Виняток становлять лише ті студенти, які нададуть неспростовні докази своїх економічних труднощів. І переконають, що цей курс конче необхідний для їхньої професійної кар’єри.

Курс «Візуалізація даних» розрахований на чотири тижні. Протягом цього часу студенту пояснять, які існують види та формати візуалізації, як обробляти велику кількість інформації і як подати її в зрозумілому та привабливому вигляді. А за допомогою основних програм на кшталт Scalable Vector Graphics навчать малювати інфографіку та експериментувати з дизайном і кольором. Крім вивчення платформ програмування, увагу приділятимуть психологічним аспектам — людському сприйняттю інформації.

Тут є дедлайни й розраховано час виконання завдань. Скажімо, за перший тиждень можна засвоїти дві години відеоматеріалів, витратити годину на дискусію, п’ять — на підсумковий тижневий тест. У середньому за тиждень на навчання студент витратить близько шести годин. Цей курс не має українських субтитрів, тому все навчання традиційно відбувається англійською мовою.

Востаннє курс із «Візуалізації даних» відбувся в липні — серпні минулого року. Це частина спеціалізації «Інтелектуальний аналіз даних», яка об’єднує п’ять предметів і підсумкову роботу. Пройти лише один курс, не долучаючись до інших, теж можна. Якщо вам не конче потрібне документальне підтвердження наприкінці, то більшість матеріалів — у вільному доступі. Якщо ні, доведеться заплатити 49 доларів. Попри те, що онлайн-заняття закінчилися більш ніж півроку тому, на сайті є абсолютно всі матеріали: відео, інфографіка, завдання, форуми з обговореннями тем і навіть неформальні розмови групи. Оскільки зворотній зв’язок можна отримати тільки під час курсу, а не за півроку після його завершення, то Coursera завбачливо пропонує повідомити вам поштою, коли розпочнеться наступний набір.

За схожою схемою працює платформа FutureLearn, заснована в Британії у 2012 році. Нині вона співпрацює з дванадцятьма світовими вишами і спільно з ними розробляє інтерактивні освітні формати. Курс із візуалізації даних тут триває два тижні. Розраховано, що студент щотижня витрачатиме на навчання близько двох годин. Таким чином, двотижневий курс — це лише чотири години інтенсивної роботи. Система оплати працює так само, як і на Coursera — матеріали безкоштовні, але за сертифікат доведеться заплатити. Набір на цей курс уже стартував і заняття розпочнуться 27 червня. До того часу можна перевірити наявність на своєму комп’ютері потрібних програм. Або ж установити їх — в описі курсу дають посилання на інструменти, які знадобляться під час роботи. Крім теоретичної бази й практичних уроків, розробники навіть обіцяють розповісти, як виглядала візуалізація даних у 12 тисячолітті до н. е.

Lynda.com спеціалізується на курсах із програмування, графічного дизайну й мультимедійних програм. Це американська приватна компанія, яка розробляє онлайн-курси з 1995 року. Матеріали доступні за передплатою — в середньому 20 доларів на місяць. Вартість може бути й більшою на кілька доларів, якщо захочете завантажити програму офлайн, тобто скачати відео й матеріали на комп’ютер, щоби працювати з ними без інтернету. Проте перші десять днів сервісом можна користуватися безкоштовно.

Відповідно, всі 4 500 курсів є у вашому розпорядженні до того часу, поки не спливе десятиденний термін. Потім потрібно оплатити користування платформою. Проте на відміну від Coursera, курси тут не тривають по півтора місяці. Вони значно коротші, бо не об’єднують великі теми, а присвячені окремим програмам. Про те, чи вистачить вашого рівня для проходження курсу і скільки ви витратите на нього часу, Lynda.com попереджає завчасно.

Скажімо, курс «Створення інфографіки з Illustrator» розрахований на середній рівень підготовки і триває трохи більше чотирьох годин. За цей час користувач має дізнатися, який тип графіки з Illustrator підходить саме для його даних, як створити діаграми, таблиці, шаблони, визначити масштаб для діаграм, проектувати власний графік із самого початку, та розгляне ще з десяток конкретних кейсів у програмі. Традиційно для онлайн-курсів усі відео розбито на короткі ролики по дві-три хвилини. В іншому курсі генеральний директор компанії Killer Infographics пояснить, навіщо взагалі потрібні візуальні комунікації, як створити успішну інфографіку і, зрештою, як вдало її просунути.

 Ще один курс, «Створення анімації з Adobe InDesign CC», триває п’ять годин і об’єднує чотири тематичних блоки. Відповідно, розробники ділять курс на кілька частин, кожна з яких присвячена різним функціям програми. Скажімо, автори розкажуть-покажуть, як налаштувати параметри анімації, оживити статичні об’єкти, створити траєкторію руху. Від простих прикладів на кшталт рухомого велосипеда студенти переходять уже до анімації логотипів і навіть книг. Таким чином, за півдня обіцяють навчити працювати з програмою й отримати наприкінці готовий продукт.

Є й короткі курси, які базуються на кількох програмах одночасно. Наприклад, двогодинний курс про дизайн в інфографіці працює одночасно з Illustrator, InDesign, Photoshop і Excel. Причому застосовують їх одночасно. На конкретному прикладі — даних про Першу світову війну — створюють різні види інфографіки, будують графіки, карти, візуалізують послідовність подій, обирають фонове зображення, шрифти. Розробники переконують, що історичний приклад легко замінити будь-яким іншим, бо принципи роботи не зміняться.

За кілька годин можна навчитися навіть проектувати ілюстровану книгу в кількох версіях: для друку й електронної публікації. Зрештою, цей курс можна використати і для створення мультимедійних матеріалів, оскільки багато уваги приділятимуть стилям абзаців, символів, підписам, заголовкам, колонтитулам, змісту, поєднанню інфографіки з фотографіями й текстом.

 Загалом на платформі є 96 курсів з інфографіки і ще кількасот окремих відео — на головній панелі можна сортувати матеріали за тривалістю, темою, вибрати автора, компанію, програму і свій професійний рівень.

Більшість масових онлайн-курсів з інфографіки — англійською мовою. Українською знайти складніше. Навчальні матеріали переважно не структуровані в цілісні курси. Наприклад, є блог Андрія Газіна — журналіста даних із Texty.org.ua, де він регулярно розповідає про сервіси й програми, публікує інтерв’ю з українськими дизайнерами та аналітиками й показує на конкретних прикладах, як обробляти великі масиви інформації. Скажімо, як візуалізувати результати Чемпіонату України з футболу. Або розповідає, де вчити мову статичного програмування R: підбирає актуальні навчальні ресурси, ділиться літературою, форумами та програмами. Словом, можна стежити й переймати досвід.

Гуру інфографіки вважають Альберто Каїро — викладача візуалізації в Університеті Майямі, автора книжок «Мистецтво функціональності» та «Мистецтво достовірності». Онлайн-курс його авторства кілька місяців тому стартував на сайті, але доступ до матеріалів закрили одразу ж після завершення. Зважаючи на те, що курс регулярно поновлюється, незабаром можна розраховувати на новий набір. А поки реєстрацію закрито, інформацію можна черпати з блогу автора — він регулярно радить літературу, програми, аналізує проекти, публікує відео й уривки книжок, детально пояснює методи роботи й роздумує на тему «Як візуалізація може травмувати».

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: Wikimedia Commons, free media repository
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду