Українські журналісти проходять стажування у Польщі з питань висвітлення євроінтеграції

Українські журналісти проходять стажування у Польщі з питань висвітлення євроінтеграції

11:50,
2 Жовтня 2015
5290

Українські журналісти проходять стажування у Польщі з питань висвітлення євроінтеграції

11:50,
2 Жовтня 2015
5290
Українські журналісти проходять стажування у Польщі з питань висвітлення євроінтеграції
Українські журналісти проходять стажування у Польщі з питань висвітлення євроінтеграції
Автори:
Основні теми навчальної програми зосереджені на децентралізації, реформуванні місцевих органів влади та досвіді висвітлення євроінтеграційної тематики у польських медіа.

Десять журналістів впродовж двох тижнів перебувають у навчальній поїздці в Польщі, в рамках програми «Угода про асоціацію між Україною і ЄС та її висвітлення у засобах масової інформації». Програма організована та фінансується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Фундації Міжнародної Солідарності.

У програмі беруть участь журналісти з різних міст – Київ, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Маріуполь, Чернівці, Черкаси та інші.

Основна мета стажування – підвищити поінформованість журналістів в Україні щодо питань інтеграції України в ЄС. Учасники тиждень перебувають у Варшаві, потім тиждень у інших містах Польщі: Познані, Щецині, єврорегіоні Померанія. У журналістів уже відбулась низка зустрічей в державних органах влади, неурядових організаціях та ЗМІ. Зокрема, учасники відвідали Національну школу публічної адміністрації (KSAP), де директор Ян Паства розповів про шлях Польщі до ЄС та особливості підготовки чиновників до роботи на державних посадах.

Також відбулась зустріч у Гельсінській Фундації прав людини, під час якої президент Ради Фундації Данута Прзивара та правозахисник Ленур Керимов обговорювали з українськими журналістами процес люстрації з огляду на права людини.

Під час візиту до парламенту з учасниками програми зустрівся спікер Сенату Богдан Борусевич, один із лідерів польської антикомуністичної опозиції 70-80-х рр., лідер Руху Солідарність. Серед інших установ – мерія Варшави, Національна виборча комісія, Антикорупційне бюро, Фундація Штефана Баторі.

Під час візиту до редакції Gazeta Wyborcza заступник головного редактора Ярослав Курскі розповідав про стандарти видання та організацію роботи друкованої і он-лайн версії газети. Також учасники відвідали громадське телебачення TVP SA, де дивились приклади інформаційних та розважальних програм, які виготовляло громадське телебачення до 2004 року, напередодні вступу до ЄС. 

Під час відвідування інших регіонів будуть обговорюватись такі питання як функціонування місцевих органів влади, зміни, що відбувались в громадах після вступу до ЄС та робота місцевих ЗМІ. 

Програма є проектом міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Автор фото: Тамара Чуриліна
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду