Поради молодим журналістам: як професійно скласти резюме

Поради молодим журналістам: як професійно скласти резюме

00:00,
11 Січня 2011
3718

Поради молодим журналістам: як професійно скласти резюме

00:00,
11 Січня 2011
3718
Поради молодим журналістам: як професійно скласти резюме
Поради молодим журналістам: як професійно скласти резюме
Від американського Товариства професійних журналістів.

Лінн Волш, журналіст Texas Watchdog і голова «Комітету Покоління Ж» Товариства професійних журналістів (The Society of Professional Journalists), дає десять порад молодим колегам щодо правильного складання резюме.

 

1. Простежте за тим, щоб контактна інформація була повною та актуальною, і залишалась такою щонайменше півроку після того, як ви вислали резюме. Якщо ви маєте намір тимчасово перебувати в іншому місті, наприклад, повернутись додому після завершення навчання, зазначте в резюме свою майбутню адресу та телефон. Натомість, університетську адресу електронної пошти, якою ви припините користуватись, або адресу гуртожитку, з якого ви маєте намір виїхати, вказувати не варто. Переконайтесь також, що всі координати людей, які можуть дати вам характеристику, є актуальними і правильними, та попередьте цих людей, перш ніж включати їхні контакти до резюме.

 

2. Досвід – це досвід. Чи була це практика, чи постійна робота, чи платили вам за це, чи ні, якщо ви отримали досвід, який може допомогти вам у майбутній роботі, про це слід написати в резюме. Не забудьте про публікації для факультетського сайту або подкасти, які ви робили у рамках навчальної програми.

 

3. Нагороди й регалії. Важливо згадати про випадки, коли вашу працю було високо оцінено. Йдеться не лише про почесні відзнаки та перемоги у конкурсах, але й стипендії, дипломи тренінгів і конференцій.

 

4. Хронологічний порядок не завжди найкращий. Не обов’язково вказувати останнє місце своєї роботи першим пунктом. Краще почати з того, що покаже потенційному роботодавцеві:  ви підходите за кваліфікацією для роботи, на яку претендуєте. Якщо на останній роботі ви працювали коректором, але хочете бути репортером і маєте п’ять років репортерського досвіду – починайте саме з цього!

 

5. Розповідайте про найважливіше. Потенційні роботодавці знають, чим займаються практиканти, тому залиште на кінець – або викиньте геть – нудні деталі. Вас поставили на чолі практикантів під час стажування в редакції? Щось із написаного вами опублікували? Ви отримали нагороду, працюючи на публікації? Повідомте саме про це. Завжди починайте з того, що виділяє вас із-поміж інших кандидатів, і залиште ординарні подробиці на кінець.

 

6. Переконайтесь, що ви не забули вказати свої вміння та навички і не приписали собі зайвих. Цей розділ резюме може бути дуже цінним за умови, що ви правильно його склали. Починайте з цінних і не дуже поширених навичок. Якщо ви знаєте html або flash, поставте їх на чолі списку, а вміння користуватись Microsoft Word та Windows залиште на кінець.

 

7. Не розсилайте однакові резюме в усі місця. Звісно, тримати напохваті основне резюме – це правильно. Одначе, шукаючи роботу, варто переробляти своє резюме в залежності від того, на яке місце ви претендуєте. Якщо ви хочете працювати в онлайн-виданні, зробіть наголос на вашому досвіді в інтернеті, якщо сподіваєтесь на роботу в продакшні, у фокусі має бути досвід роботи в продакшн-бізнесі, тощо.

 

8. Не захоплюйтесь гучними назвами. Якщо нагорода, яку ви отримали, або видання, в якому ви працювали, не є широко відомими, поясніть своїми словами, що вони собою являють. Газета чи радіостанція можуть бути популярними у вашому місті, але про них зовсім не чули в іншому. Розповідаючи про навчальний проект, почніть із словосполучення «навчальний проект», а потім уже вказуйте його назву.

 

9. Дуже важливо те, який вигляд матиме ваше резюме. Насамперед, воно завжди має вміщуватись на одній сторінці. Усі ми маємо багато що розповісти про себе, але в цьому випадку слід обмежитись однією сторінкою. Переконайтесь, що шрифт є читабельним і не задрібним, і не бійтесь виділяти курсивом чи жирним шрифтом ключові слова.

 

10. Напишіть про те, як ви представлені у соціальних медіа. Якщо використовуєте Twitter у вашій журналістській роботі, не забудьте включити його в резюме. У паперовому резюме можна опустити адреси Facebook і LinkedIn, бо вони занадто довгі, але їх обов’язково слід вказати в електронній версії резюме. Також не забудьте про адресу свого персонального сайту та блогу. Одначе, якщо ваші облікові записи є приватними, а не професійними, їх не слід вказувати, а перед пошуком роботи варто пересвідчитись, що там немає чогось, що може скомпрометувати вас в очах потенційного  роботодавця.

 

«Медіаграмотність» за матеріалами  SPJ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
aia-arizona.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду