9 порад молодим регіональним журналістам

9 порад молодим регіональним журналістам

00:00,
21 Березня 2011
3679

9 порад молодим регіональним журналістам

00:00,
21 Березня 2011
3679
9 порад молодим регіональним журналістам
9 порад молодим регіональним журналістам
  Від британського експерта Джона Мейра, члена журі Society of Editors’ Regional Press Awards.

Прочитавши понад 200 статей 60 авторів, представлених на цьогорічний конкурс у номінації «Молодий журналіст року», пан Мейр радить молодим регіональним журналістам:

1. Здобудьте базові професіональні навички. Стиль та точність все ще залишаються основними проблемами регіональних журналістів-початківців. Так само як і лаконічність.

2. Знайдіть історію. Ця порада, здається, від Капітана Очевидність, але вона не марна. Уникайте «дурналістики», передирання прес-релізів. Шукайте оригінальні теми, вони завжди виграшні, навіть якщо стиль підгуляв.

3. Злізьте с календаря та анонсів. Шукайте ексклюзив у житті. Регіональним журналістам це простіше зробити, бо їхні новини тісніше пов’язані з людьми.

4.  Формуйте записну книжку.  Хоч як би там розвивався інтернет, люди, з якими ви знайомі особисто в реалі, розповідають більшість ексклюзивних історій. Те, що потрапляє в онлайн – вже не ваш ексклюзив.

5. Використовуйте інтернет для пошуку контактів. Там зараз більшість людей, і простіше знайти героя у кілька кліків, ніж оббивати офіційні пороги.

6. Активно використовуйте журналістські запити. Право журналіста на отримання офіційної інформації – це один з найкорисніших проявів демократії. Запити – золота жила. І чим більше ви їх робитимете, тим більше шанси отримати привід для цікавого матеріалу.

7. Не заздріть центральним ЗМІ. Знання місцевих реалій дає вам значно більші можливості зробити  цікаву та гостру історію. Зрештою, читачів цікавлять люди, а у вас до них має бути більш вільний доступ, ніж у репортера загальнонаціонального видання, який обмежений темами загальнонаціонального масштабу.

8.  Боріться з дефіцитом уваги. У сучасному світі кожне медіа конкурує з тисячами інших за увагу зайнятого читача. Не забувайте про заголовки, виноски, пояснення. Грайтеся з формою, привертайте увагу до змісту.  Слова – це лише початок.

9. Опановуйте мультимедіа. Мало хто з зубрів-журналістів поважного віку вправний з ютубом, твітером і камерою смартфону,  це ваша конкурентна перевага.

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: picasaweb.google.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду