Медіа Продакшн Центр
Донор: Товариство польських журналістів у рамках Польсько-Канадської Програми ПідтримкиДемократії за підтримки програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).
Термін виконання: 6 лютого – 30 листопада 2015
Сума гранту: 247 000 PLN
Цілі проекту: Об’єктивне інформування про події на Сході України; стимулювання діалогу між Донбасом та іншими регіонами країни; розвінчування міфів, стереотипів, упереджень щодо Донбасу, які циркулюють в інформаційному просторі України; сприяння регіональним ЗМІ у висвітленні соціально-політичних проблем Донбаського регіону.
Результати проекту:
1) Проведено 2 моніторинги випусків новин центральних каналів на предмет виявлення ключових проблем Донбасу та сходу України, які замовчувалися або не отримували належної уваги з боку національних ЗМІ.
- Війна за шаблонами - моніторинг за січень-березень 2015 року (англійською тут)
- Втома від війни та мир за будь-яку ціну – моніторинг за липень-квітень 2015 року (англійською тут)
2) У проекті взяли участь 40 журналістів (16 телевізійників та 24 журналісти друкованих ЗМІ), чиї кандидатури затверджувало спеціально створена експертна комісія
3) Журналісти здійснили 8 поїздок на території Донбаського регіону. Перед цим вони пройшли підготовку на двох тренінгах з безпеки роботи журналістів, що були організовані експертами ГО «Телекритика»;
4) За час роботи проекту було відзнято 8 випусків соціально-політичного ток-шоу «Донбас: чесно» на базі Київської обласної державної телерадіокомпанії (у прямому ефірі) та погоджено трансляції ток-шоу «Донбас: чесно» на обласних телерадіокомпаніях. Трансляція 8 ток-шоу в ефірі мережі державних телерадіокомпаній дозволила порушити в медійному просторі питання, які ігноруються національними медіа, в той час як вони є актуальними для мешканців прифронтових регіонів:
- Почути Донбас. Що це означає сьогодні?
- Як потрібно міняти систему перепусток в АТО?
- Хто відбудує зруйноване житло на Донбасі?
- Пенсії на Донбасі: боротьба із сепаратизмом чи порушення прав людини?
- Амністія – справа переможця
- «Зброя на звільнених територіях: безпека чи небезпека?»
- «Донбас: вибори без вибору чи вибір є?»
- Сірі зони як територія виживання?
5) Для оцінки результативності проекту було проведено 2 соціологічних дослідження за методом фокус-групи: з регіональними журналістами та національними експертами.
6) Під час реалізації проекту було створено і розміщено на веб-ресурсах ГО «Телекритика» 4 відео-інтерв’ю, присвячені роботі творчої команди ток-шоу «Донбас:чесно»; 2 інтерв’ю із журналістами, що їздили у відрядження у Донбаський регіон, а також ексклюзивне інтерв’ю з ведучим ток-шоу, популярним шоуменом Костянтином Грубичем:
- «Телекритика» запускає телепроект «Донбас: чесно»
- Журналісти регіональних ЗМІ: Проблема у тому, що мешканці Донбасу не бачили, як живуть інші регіони
- «Краматорськ мене вразив. Це місто-парк», – журналісти про Донбас
- Костянтин Грубич: «Для телевізійника зміна формату, зміна жанру – це завжди позитив»
7) За матеріалами зібраними під час відрядження на Донбас журналісти підготували:
- 17 відео-роликів, які були використані під час ток-шоу «Донбас: чесно»;
- 42 публікації матеріалів на інтернет-ресурсах своїх редакцій та в друкованих ЗМІ;
- 2 радіо-програми;
- Щонайменше 25 додаткових журналістських матеріалів, не передбачених цим проектом.