У Зімбабве декриміналізували дифамацію

У Зімбабве декриміналізували дифамацію

00:00,
30 Липня 2014
1376

У Зімбабве декриміналізували дифамацію

00:00,
30 Липня 2014
1376
У Зімбабве декриміналізували дифамацію
У Зімбабве декриміналізували дифамацію
Конституційний суд Зімбабве оголосив антиконституційним положення кримінального закону про дифамацію. Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Організація назвала це рішення «історичним етапом» для країни, якою править войовниче налаштований проти Заходу, 94-річний диктатор соціалістичної орієнтації Роберт Мугабе.

Рішення ухвалене у відповідь на справу, в якій двох журналістів звинуватили у наклепі. Він нібито містився у статті для газети Zimbabwe Independent, де були названі імена агентів державної безпеки, які, ймовірно, викрадали опозиційних діячів та активістів з прав людини.

Колишній редактор видання Константин Чімакуре (Сonstantine Chimakure) та головний редактор Вінсент Кагійя (Vincent  Kahiya), який є власником Alpha Media Holdings, поставили під сумнів конституційність закону. Вони стверджували, що у демократичному суспільстві його існування не має жодного  виправдання.

«Повне скасування кримінального покарання за наклеп – обнадійлива ознака можливості того, що правова система трансформується від доби чорно-білого телебачення до сучасного, визнання свободи слова як головної цінності демократії», – вважає зімбабвійський адвокат Тулані Ндлову (Thulani Ndlovu).

Конституційний суд постановив, що скасоване положення порушувало свободу слова, проголошену в новій Конституції Зімбабве. Однак, вітаючи це рішення, Ндлову наголошує, що цю ухвалу ще треба втілити в життя.

Натомість чинні в Зімбабве закони, зокрема Акт про доступ до інформації та захист закону про приватність (AIPPA) і Акт про громадський порядок та безпеку (POSA) створюють вороже середовище для ЗМІ. Зімбабвійський уряд використовував їх, щоб закривати критичні видання в країні та видворяти закордонних кореспондентів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
platinuminvestingnews.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду