CBC відмовляється рекламувати власну незалежність

00:00,
23 Липня 2013
1038

CBC відмовляється рекламувати власну незалежність

00:00,
23 Липня 2013
1038
CBC відмовляється рекламувати власну незалежність
Нова рекламна кампанія ‘Free the CBC’ проти політичного втручання не вийде в ефір на каналі суспільного мовлення Канади CBC. Про це сказали творці реклами з Friends of Canadian Broadcasting – некомерційної організації, яка грає роль наглядача за телерадіомовниками Канади.

Телевізійна реклама зображує чоловіка, який вимагає, щоб прем'єр-міністр Стівен Харпер (Stephen Harper) відповів на критику щодо того, що він взяв під контроль суспільний мовник CBC і підірвав упевненість канадців про відносини на відстані витягнутої руки між урядом і громадським мовником. Після цього, за сюжетом, чоловіка оточують охоронці, кладуть у багажник автомобіля, в той час як міністр благає аудиторію підтримати рекламну кампанію ‘Free the CBC’.

«Я трохи здивований і розчарований тим, що вони не будуть приймати наші гроші для реклами. Це доводить нашу точку зору про характер проблеми», – сказав представник організації Friends of Canadian Broadcasting Ян Моррісон (Ian Morrison).

Кампанія має на меті привернути увагу до законопроекту Bill C-60, який прийняли в червні. В документі є положення, що дозволяє представникам уряду Канади бути присутніми на засіданнях чи переговорах державних корпорацій, до який належить і суспільний мовник CBC. Журналістські об’єднання, такі як Canadian Journalists for Free Expression («Канадські журналісти за свободу слова») та Canadian Media Guild («Гільдія канадських мас-медіа»), публічно розкритикували законопроект, заявивши, що редакційна політика CBC опиниться під загрозою, якщо уряд матиме можливість брати участь у прийнятті рішень, зокрема щодо регулювання умов роботи в компанії.

Friends of Canadian Broadcasting представили рекламний ролик суспільному мовнику ще на початку липня, але тільки нещодавно виявилося, що CBC відмовляється транслювати його, оскільки «має зберігати нейтралітет». Про це корпорація повідомила творців реклами електронною поштою. Франкомовна телекорпорація SRC також відмовилася від реклами. При цьому Телевізійне бюро канадських мовників (Television Bureau of Canada’s Telecaster), яке займається контролем реклами, схвалило і французьку, і англійську версії ролика.

Незважаючи на те, що реклама не пройшла на CBC, ролик буде в ефірі – його транслюватимуть в онлайн-форматі на сайті Friends of Canadian Broadcasting в якості частини соціальної медіа-кампанії аж до парламентських виборів у 2015 році. На сайті також можна підписати відповідну петицію ‘Free the CBC’. Моррісон заявив, що, можливо, вони запропонують ролик комерційним телеканалам – CTV і франкомовному TVA.

«CBC має бути незалежним від уряду Канади. Ми вважаємо, що якщо достатня кількість канадців дізнаються про цю проблему, то це чинитиме певний тиск на уряд, і вони переглянуть рішення щодо законопроекту Bill С-60», – сказав Моррісон.

Моррісон також додав, що результати нещодавнього опитування Nanos показують, що канадці турбуються про CBC і його незалежність від уряду. В онлайн-опитуванні 1000 респондентів запитали про їхні погляди на наміри уряду «брати безпосередню участь в управлінні заробітною платою та умовами праці співробітників CBC»: 81% вважають, що CBC має залишатися незалежною від уряду, в той час як 12% сказали, що вони погоджуються з положеннями законопроекту. Решта респондентів не були впевнені у своїй позиції щодо цього питання.

Також серед результатів опитування були висновки, що 8 з 10 респондентів відчувають, що CBC відіграє дуже важливу роль у зберіганні канадської культури, а 39% бажають, щоб до CBC надходило більше державного фінансування.

Джерело: National Post
 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Friends of Canadian Broadcasting
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду