У Сенаті США представили законопроект про покарання країн за втручання в вибори
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Сенаті США представили законопроект про покарання країн за втручання в вибори
Про це повідомив «Голос Америки».
У документі також міститься вимога ввести додаткові санкції проти Росії, якщо вона зробить ще одну спробу втручання в електоральний процес в Сполучених Штатах.
Законопроект двох сенаторів позиціонується як послання, адресоване будь-яким закордонним силам, які прагнуть підірвати нормальний перебіг виборчого процесу, зокрема шляхом атак на кандидатів, передвиборчі штаби і виборчі структури.
Сенатор Кріс Ван Голлен, демократ від штату Меріленд, назвав представлений законопроект «недвозначним посланням до Росії і будь-якого іншого іноземного гравця: якщо ви почнете атаку проти нас, то наслідки будуть суворими». Він додав, що до проміжних виборів у листопаді залишилося менше року, запропонована ініціатива – дуже на часі.
Сенатор Марко Рубіо, республіканець від штату Флорида, підкреслив, що законопроект допоможе забезпечити чесність електорального процесу за допомогою використання ключових національних інструментів безпеки, покликаних продемонструвати закордонним державам неприпустимість втручання в вибори в США.
«Ми не можемо бути країною, де іноземна розвідка робить спроби вплинути на наш політичний процес без наслідків (для себе)», – переконаний пан Рубіо.
Нагадаємо, у липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення у рамках розслідування про втручання Росії у вибори в США в 2016 році.
У вересні компанія заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів 2016 року в США. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей.
Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.
Соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США. Російську рекламу також знайшли в Instagram та Google. 31 жовтня з'ясувалося, що її могли побачити значно більше користувачів, ніж про це відзвітували компанії.
Пізніше Twitter, Facebook та Google заявили в Конгресі США, що не зможуть запобігти повторному втручанню у вибори: у них немає для цього інструментів.
Президент США Дональд Трамп вважає заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори через рекламу в соцмережі містифікацією.
Натомість представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.