Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами
Російська Держдума підтримала визнання ЗМІ іноземними агентами
Після того, як видання отримає статус іноземного агента, воно буде зобов’язане кожен квартал подавати звіт до російського Мін'юсту про свою діяльність, а також про отримання та витрати грошей. Віце-спікер Думи Петро Толстой заявив перед голосуванням, що ці поправки є відповідною мірою для США, оскільки влада країни зажадала, аби російський канал RT отримав статус іноземного агента у Штатах.
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розкритикувала нове законодавство. «Цей крок вплине на російські редакції найбільших міжнародних видань, таких як BBC, Deutsche Welle, Radio Free Europe / Radio Liberty та незалежне видання "Нова газета"», - йдеться в заяві організації.
На думку заступника директора з питань Європи та Центральної Азії в Amnesty International Дениса Кривошеєва, нове законодавство завдає серйозний удар по свободі преси в Росії, яка й так перебуває у досить відчайдушній ситуації. «Протягом останніх кількох років Кремль невтомно будував ехо-камеру в медіа, яка вимикає критичні голоси як в Росії, так і за кордоном», - прокоментував він.
Він також нагадав про те, що раніше російська влада використала «Закон про іноземних агентів» для того, щоб отримати контроль та стигматизувати десятки недержавних організацій в країні.
Нагадаємо, на початку вересня американське Міністерство юстиції повідомило RT про необхідність зареєструватися у якості іноземного агента. Це вимагатиме від каналу регулярного подання документів, в яких мають бути вказані надходження коштів від іноземних держав та пов'язані з ними контакти в США. Також весь медіаконтент RT після реєстрації має бути позначений як такий, що створений під впливом та за фінансування російського уряду.