У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Пекіні журналістів не допускають висвітлювати суд над борцем із корупцією
Іноземних медійників не допустили не тільки до залу суду. Їм навіть не дозволили фільмувати з близької відстані будівлю, уточнює медіа-організація. Знімальні групи BBC, Sky News і CNN виштовхали звідти поліцейські у формі та в цивільному.
Кореспондент CNN Дейвід Маккензі (David McKenzie) написав у Twitter, що з ним «жорстко поводилися ще й затримували». Камеру охоронці порядку розбили. Та відео не було вилучено. Воно відображає насильство поліції з метою заборони висвітлення судового процесу в медіа. Після цього інциденту сигнал CNN у Пекіні було відключено.
На кореспондента SkyNews Марка Стоуна (Mark Stone і кореспондента BBC Мартіна Пейшенса (Martin Patience) також напала поліція. Однак їхні відео також збереглися.
На судовому процесі, який розпочався 22 січня в умовах посиленої охорони поліцією, Су Дзійону загрожує до 5 років позбавлення волі, інформує RSF. Йому інкримінують те, що він «збирав натовп, щоб порушувати громадський порядок».
Су Дзійона, відомого як завзятого прихильника боротьби з корупцією, арештували у липні минулого року разом з багатьма учасниками заснованого ним Руху нових громадян, що домагається прозорості статків можновладців. Хоча усіх їх затримали в одній справі, всупереч китайським законам їх судитимуть окремо.
Захисника підсудного борця за права людини і кібердисидента Яна Маодона (Yang Maodong) також арештували у липні ц. р. і досі тримають за ґратами.
У той час, як закордонні журналісти позбавлені можливості бути присутніми на судовому процесі, Су зійон обрав захист мовчанням, відзначають Репортери без кордонів.
Медіа-організація висловила своє ставлення до позбавлення китайською владою права медіа висвітлювати влаштований нею судовий фарс лаконічним «No comment».