Туреччина протестує проти закону, що посилює цензуру в Інтернеті

Туреччина протестує проти закону, що посилює цензуру в Інтернеті

00:00,
10 Лютого 2014
1376

Туреччина протестує проти закону, що посилює цензуру в Інтернеті

00:00,
10 Лютого 2014
1376
Туреччина протестує проти закону, що посилює цензуру в Інтернеті
Туреччина протестує проти закону, що посилює цензуру в Інтернеті
Тисячі демонстрантів протестували  наприкінці минулого тижня у парку Гезі та на площі Таксим у центрі Стамбула проти нового закону, який посилює урядовий  контроль над Інтернетом, повідомляє Spiegelonline.

Масова акція відбулася там, де минулого року розпочинався мирний сидячий страйк проти будівництва торговельного центру в зеленій зоні  міста, що  переріс у тривалий загальнонаціональний антиурядовий рух.

Учасники теперішнього протесту, серед яких переважала молодь, відгукнулися на заклик опозиції «Стоп цензурі!». За свідченням очевидців, радикально налаштовані демонстранти кидали в охоронців порядку бруківку та петарди й спорудили на прилеглій вулиці барикади.

Спецназівці, екіпіровані бронежилетами й щитами, зачистили площу Таксим від мітингувальників сльозогінним газом, водометами та гумовими кулями. Є повідомлення про арешти й поранених.

Як інформував сайт Media Sapiens, новий закон, що спричинив обурення в країні,   ухвалила минулого тижня парламентська більшість, що представляє правлячу Партію справедливості і розвитку (Justice and Development Party – AKP). Він надає повноваження урядовому відомству телекомунікацій (the Telecommunications Communications Authority) блокувати сайти без попередніх судових рішень. Крім того, цей закон зобов’язує Інтернет-провайдерів зберігати дані про користувачів мережі впродовж двох років і робити їх доступними для влади.

Натомість прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан, звертаючись минулої суботи у Стамбулі до своїх прихильників, заявив: «Це регулювання не нав’язує Інтернету жодної цензури. Воно робить його надійнішим і вільнішим». Він також заперечував, що влада матиме доступ до персональної інформації користувачів світової мережі. «Ніколи, – категорично стверджував він. – Про те, що особисті дані будуть записуватися, не може бути й мови», повідомляє Al Jazeera.

Однак новий закон різко засудила не тільки опозиція у Туреччині, але й міжнародні організації: ЄС, ОБСЄ, Репортери без кордонів (RSF), Комітет захисту журналістів (CPJ), які характеризують його як обмеження свободи преси та слова у переддень виборів, відзначає Spiegelonline. 

Чи набуде цензурний закон чинності залежить від позиції Абдулли Ґюля. Зважаючи на масову критику, чимало хто сподівається, що президент Туреччини поверне його до парламенту на доопрацювання. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
huffingtonpost.ca
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду