Депутати запропонували для радіо квоту пісень українською мовою

Депутати запропонували для радіо квоту пісень українською мовою

16:57,
5 Лютого 2016
4399

Депутати запропонували для радіо квоту пісень українською мовою

16:57,
5 Лютого 2016
4399
Депутати запропонували для радіо квоту пісень українською мовою
Депутати запропонували для радіо квоту пісень українською мовою
Автори:
Народні депутати пропонують встановити для радіоринку квоти не лише музичних творів українських авторів і виконавців, а й пісень українською мовою.

Відповідний законопроект № 3822 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» зареєстрували 28 січня народні депутати Олег Медуниця («Народний фронт»), Ігор Артюшенко («Блок Петра Порошенка»), Іван Крулько («Батьківщина») та Олег Ляшко («Радикальна партія»).

Чинним законом для радіо встановлено квоту 50% музичних творів українських авторів і виконавців від загального щотижневого обсягу мовлення.

Автори законопроекту пропонують цю ж квоту вираховувати із загального щодобового, а не щотижневого обсягу мовлення, а також додатково запровадити квоту пісень державною мовою в розмірі 75% від загального обсягу пісень українських авторів і виконавців. При цьому радіоорганізації повинні будуть забезпечувати дотримання такого співвідношення рівномірно протягом усього ефірного часу.

З ініціативою подібного законопроекту виступив на початку січня віце-прем’єр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, який закликав прийняти зміни до закону, які дозволять відбирати ліцензії у FM-радіостанцій, що не транслюють в ефірі пісні українською мовою. Наприкінці січня низка українських артистів і співаків (Олег Скрипка, Kozak System, «Кому вниз», «Мандри», «Українські барви» та інші) звернулася до Президента України Петра Порошенка з вимогою заборонити імпорт і трансляцію відео- й аудіопродукції Російської Федерації як такої, що несе елементи пропаганди.

Кілька заяв щодо панування російських виконавців і російської мови в ефірі українського радіо й ТБ зробив і музикант, громадський і культурний діяч Олег Скрипка. «Українцям невідкладно треба вчитися протистояти російському культурного колоніалізму. Адже зараз ми живемо з вами в країні, де заборонено українську мову! Для прикладу: при Кучмі в ефірах радіо та ТБ було 8% української музики, при Ющенку стало 4%, за Януковича — 4%, а зараз — всього 1,5%. Це жахливо. Я впевнений, є структури, які свідомо знищують українську мову в Україні», — заявив він.

Проти квотування виступають найбільші українські радіохолдинги. «Квотування – це не метод розвивати українську культуру та українську пісню. Розвиток будь-якої сфери потребує послідовних кроків і конструктивних дій, а не квотування і заборон», - заявила радіогрупа «Тавр Медіа» та закликала артистів, продюсерів і Міністерство культури до спокійного діалогу щодо квот і перемоги здорового сенсу та конструктивних ідей.

У свою чергу радіогрупа «Українського медіа холдингу» (УМХ) акцентувала, що квотування не дає розвиватися вузькоформатним радіостанціям, яким українського контенту не вистачає. Радіогрупа УМХ вбачає в цьому ризик перетворення всіх радіостанцій України на клони одна одної. «Це позбавить слухача вибору, а радіостанції – здорової конкуренції, що, у свою чергу, зведе на ні ринкову складову цієї галузі – на радіобізнесі можна буде ставити хрест», - йдеться в заяві УМХ.

Ілюстрація: скріншот з YouTube
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду