Мінкульт анонсує зміни до заборони показу фільмів із особами, що загрожують нацбезпеці

Мінкульт анонсує зміни до заборони показу фільмів із особами, що загрожують нацбезпеці

16:07,
26 Січня 2016
6805

Мінкульт анонсує зміни до заборони показу фільмів із особами, що загрожують нацбезпеці

16:07,
26 Січня 2016
6805
Мінкульт анонсує зміни до заборони показу фільмів із особами, що загрожують нацбезпеці
Мінкульт анонсує зміни до заборони показу фільмів із особами, що загрожують нацбезпеці
Автори:
Заступник Міністра культури України Ростислав Карандеєв повідомив, що найближчим часом на розгляд парламенту будуть внесені зміни, що стосуються заборони Державному агентству України з питань кіно видавати прокатні посвідчення фільмам, в яких беруть участь особи, внесені Міністерством культури до Переліку осіб, що становлять загрозу для національної безпеки України.

Про це йдеться у сюжеті «Фактів» каналу ICTV під назвою «Заборона фільмів із пропагандистами Кремля вимагає коригування».

Керівник прес-центру СБУ Олена Гітлянська підтвердила, що артисти включаються у Перелік осіб, що представляють загрозу для національної безпеки України, за поданням Служби безпеки.

«Багато російських акторів дозволяють собі поставити під сумнів територіальну цілісність нашої країни. До таких осіб ми застосовуємо заборону в’їзду до України від трьох до п’яти років. І потім ці відомості передаємо у відповідні відомства – у тому числі у Міністерство закордонних справ, у Міністерство культури», - сказала вона.

Нагадаємо,  2-го грудня 2015 року Кабінет Міністрів України своєю постановою № 1143 затвердив нове Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.  До нової редакції положення додано, зокрема, підставу для заборони прокату твору, якщо одним із учасників фільму є фізична особа, включена до Переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, оприлюдненому в установленому порядку (такий перелік оприлюднило Міністерство культури, наразі він містить 83 особи).

Як йдеться у сюжеті ICTV, громадськість та влада шукають норми, які «збережуть статус персон нон-грата для тих, хто принижує нашу країну», але не дозволить їм «піаритись на цьому».

«Десь по глухості, а іноді під тиском підписані документи або сказані слова деякими культурними діячами Російської Федерації. Вони замалі, щоб ми їх прирівняли до тих, що становлять загрозу національній безпеці. Але є закон», - сказав заступник міністра культури Ростислав Карандеєв.

Водночас український критик, журналіст Олег Вергеліс закликав розрізняти громадянську позицію митців, які ставлять під сумнів територіальну цілісність України, і створені ними на екрані образи. На його думку, вислови окремих артистів не повинні призводити до заборони трансляції стрічок в Україні. У сюжеті ICTV наводяться приклади фільмів «Кавказька полонянка» і «Іронія долі», які не були показані в Україні в час новорічних свят через те, що акторки Наталія Варлей і Валентина Тализіна потрапили за свої висловлювання до Переліку Мінкульту.

 «Ми набрали уже достатньо статистики, які позиції потребують уточнення. Державним агентством з питань кіно узагальнюються ці пропозиції,  і найближчим часом вони будуть подані на розгляд законодавця – Верховної Ради України», - зазначив пан Карандеєв.

Водночас активісти закликають провести 27 січня акцію «Поддержим оккупационную культуру на Украине» біля Міністерства культури України на знак протесту проти анонсованих Мінкультом змін.

«У такий спосіб громадськість висловить свій рішучий протест проти занонсованого керівництвом Мінкульту повернення артистів-рашистів на екрани. Так, нещодавно в коментарі одному з телеканалів заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв заявив, що деякі фігуранти «чорного списку» стали рашистами-українофобами «по глупості, а іноді під тиском», тож список заборонених в Україні артистів-рашистів потребує коригування й над цим уже працює Держкіно. Щоб дозволити в Україні показувати рашистів, навіть плануються зміни до законодавства.

У сюжеті телеканалу необхідність виключення деяких рашистів з «чорного списку» обґрунтовують «вимогами громадськості», але дивним чином забувають, що саме громадськість неодноразово вимагала заборонити показ артистів-рашистів, які відзначилися антиукраїнськими заявами чи діями, саме громадськість склала свій список з 600 рашистів, який передала до Мінкульту та СБУ. А влада за два роки війни спромоглася заборонити показ лише 83 рашистів», - йдеться у зверненні активістів, опублікованому в Facebook громадським діячем Сергієм Осначем.

Громадські активісти заявляють, що «обурені боягузливою та непослідовною реакцією української влади на спроби антиукраїнських сил знехтувати законом і повернути в український інформаційний простір артистів-рашистів».

Нагадаємо, політична партія «Опозиційний блок» подала  до суду на Міністерство культури України. Політсила вважає обмеженням прав громадян припис Державному агентству України з питань кіно не видавати нові і відкликати старі прокатні посвідчення фільмам, в яких беруть участь особи, внесені Міністерством культури до Переліку осіб, які представляють загрозу для національної безпеки України.

В «Опозиційному блоці» вважають, що більшість з 83 діячів культури включені в Перелік Мінкульту безпідставно і без будь-якого підтвердження їх дій. Також позивач нагадує, що Служба безпеки України та РНБОУ не наділені законними повноваженнями щодо визначення осіб, які можуть загрожувати нацбезпеці, а тому внесення ними списків таких осіб в Мінкульт є перевищенням визначених Конституцією та законами України функцій.

У тексті позову міститься вимога визнати протиправними дії Міністерства культури України щодо складання і публікації Переліку, а також зобов'язати міністерство виключити з цього списку діячів культури, включених туди без достатнього обґрунтування.

Окружний адміністративний суду Києва зобов’язав Міністерство культури України надати на розгляд Перелік осіб, які становлять загрозу для національної безпеки України, а також копії матеріалів, на підставі яких особи включалися в цей список.

Фото: скрін відео "Факти"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду