Набули чинності нові розміри штрафів Нацради

Набули чинності нові розміри штрафів Нацради

15:43,
23 Грудня 2015
1827

Набули чинності нові розміри штрафів Нацради

15:43,
23 Грудня 2015
1827
Набули чинності нові розміри штрафів Нацради
Набули чинності нові розміри штрафів Нацради
Автори:
22 грудня в «Офіційному віснику» № 99 опубліковано Розміри штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення. Таким чином, документ набув чинності. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

Нагадаємо, що Розміри штрафів 8 жовтня затвердила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, 4 листопада їх погодив своїм розпорядженням № 1138-р Кабінет Міністрів України. У грудні документ зареєструвало Міністерство юстиції, але набув чинності він лише після офіційного опублікування.

Документ передбачає, що сума штрафу розраховується відповідно до розміру ліцензійного збору за трьома градаціями – 25%, 10% і 5%. Порівняно з попередньою версією розмірів штрафів, збільшився розмір максимального штрафу з 15% до 25% ліцензійного збору. Наводимо текст документу, що набув чинності:

Розміри штрафів,
які можуть накладатися на телерадіоорганізації
та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства
про телебачення і радіомовлення

Розрахунок розмірів штрафів здійснюється відповідно до нарахованого розміру ліцензійного збору ліцензіату за видачу ліцензії, не враховуючи умов (зменшення/збільшення), що діє на момент прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішення про накладення штрафу, і складає:

для телерадіоорганізацій:

25 відсотків – за вчинення порушень, передбачених абзацами другим – п’ятим частини другої статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (далі – Закон);

10 відсотків – за вчинення порушень, передбачених абзацами восьмим – тринадцятим частини другої статті 6 Закону;

5 відсотків – за порушення інших норм цього Закону або умов ліцензії;

для провайдерів програмної послуги:

25 відсотків – за вчинення порушень, передбачених частиною другою статті 42 Закону;

10 відсотків – за вчинення порушень, передбачених частинами сьомою – дев’ятою статті 39 Закону;

5 відсотків – за порушення інших норм цього Закону або умов ліцензії.

У разі якщо ліцензіат має декілька ліцензій на мовлення з різними способами розповсюдження телерадіопрограм, з однаковою програмною концепцією мовлення, розмір штрафу встановлюється з найбільшого нарахованого розміру ліцензійного збору.

У разі якщо один ліцензіат має декілька ліцензій з однаковими способами розповсюдження телерадіопрограм, з однаковою програмною концепцією мовлення на різні території мовлення, розмір штрафу встановлюється шляхом складання сум штрафів, що будуть нараховані за відповідні порушення.

Нагадаємо, що разом з набуттям чинності цього документу втратили чинність попередні розміри штрафів, затверджені Нацрадою 11 червня, погоджені урядом 30 червня строком на два місяці, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 13 липня та офіційно опубліковані 17 липня. У попередньому варіанті розміри штрафів становили 15%, 10% і 5% розміру ліцензійного збору.

Штрафи є однією із санкцій Нацради, але до 2015 року не застосовувалися, оскільки залишалися не затвердженими. За останні кілька років Нацрада неодноразово розробляла проекти розмірів штрафів, але Кабмін їх так і не погоджував, у тому числі – через блокування з блоку індустрії.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду