
Уряд РФ підготував нові обмеження для засновників ЗМІ


Про це повідомляє РБК.
Заступник міністра зв’язку Олексій Волин підтвердив виданню, що його міністерство розробило такі поправки.
Документ уже схвалила урядова комісія з законопроектної діяльності, тепер його мають розглянути на засіданні кабінета міністрів, після чого він відправиться у Держдуму.
У законопроекті прописана заборона засновувати ЗМІ громадянам, які мають судимість за злочини проти основ конституційного ладу, державної та суспільної безпеки.
Окрім того, зміни внесені в статтю 27 закону про ЗМІ («вихідні дані»). Якщо нині вихідні дані зобов’язані вказувати тільки періодичні друковані видання, теле- та радіопрограми, то тепер їх будуть зобов’язані зазначати й інтернет-ЗМІ.
Ці зміни дозволять Роскомнагляду та іншим зацікавленим відомствам своєчасно реагувати на розповсюдження «деструктивної інформації» в інтернеті, так як контактні дані тепер будуть у відкритому доступі, зазначають автори законопроекту.
Другий блок поправок стосується роботи іноземних ЗМІ в Росії. Іноземним друкованим ЗМІ зможуть відмовити у дозволі на розповсюдження своєї продукції на території Росії, якщо видання порушить статтю 4-ту закону про ЗМІ («недопустимість зловживання свободою масової інформації») та закон «Про протидію екстремістській діяльності». Вже видані дозволи можуть бути анульовані в разі невідповідності цим вимогам.
Ці зміни повинні вступити в дію з 1 січня 2016 року. Ця дата співпадає з початком дії інших поправок у законі про ЗМІ, які обмежуть розмір іноземного капіталу в російських ЗМІ.
Раніше в РФ ухвалили закон про іноземних засновників ЗМІ, за яким з 2016 року іноземці не зможуть володіти чи контролювати більше 20% акцій у російських медіа. Через новий закон чимало ЗМІ були вимушені змінювати власника.
Також, як писав MediaSapiens, у Росії новий власник Forbes Олександр Федотов вирішив закрити журнал GEO. В активах «АС Рус медиа» залишаються журнали Forbes та OK!, а також сайти forbes.ru та finanz.ru.
Крім того, на розгляді у Держдумі перебуває законопроект, який зобов’яже ЗМІ звітуватися перед Роскомнаглядом про отримання фінансування з-за кордону.