Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уряд РФ підготував нові обмеження для засновників ЗМІ
Про це повідомляє РБК.
Заступник міністра зв’язку Олексій Волин підтвердив виданню, що його міністерство розробило такі поправки.
Документ уже схвалила урядова комісія з законопроектної діяльності, тепер його мають розглянути на засіданні кабінета міністрів, після чого він відправиться у Держдуму.
У законопроекті прописана заборона засновувати ЗМІ громадянам, які мають судимість за злочини проти основ конституційного ладу, державної та суспільної безпеки.
Окрім того, зміни внесені в статтю 27 закону про ЗМІ («вихідні дані»). Якщо нині вихідні дані зобов’язані вказувати тільки періодичні друковані видання, теле- та радіопрограми, то тепер їх будуть зобов’язані зазначати й інтернет-ЗМІ.
Ці зміни дозволять Роскомнагляду та іншим зацікавленим відомствам своєчасно реагувати на розповсюдження «деструктивної інформації» в інтернеті, так як контактні дані тепер будуть у відкритому доступі, зазначають автори законопроекту.
Другий блок поправок стосується роботи іноземних ЗМІ в Росії. Іноземним друкованим ЗМІ зможуть відмовити у дозволі на розповсюдження своєї продукції на території Росії, якщо видання порушить статтю 4-ту закону про ЗМІ («недопустимість зловживання свободою масової інформації») та закон «Про протидію екстремістській діяльності». Вже видані дозволи можуть бути анульовані в разі невідповідності цим вимогам.
Ці зміни повинні вступити в дію з 1 січня 2016 року. Ця дата співпадає з початком дії інших поправок у законі про ЗМІ, які обмежуть розмір іноземного капіталу в російських ЗМІ.
Раніше в РФ ухвалили закон про іноземних засновників ЗМІ, за яким з 2016 року іноземці не зможуть володіти чи контролювати більше 20% акцій у російських медіа. Через новий закон чимало ЗМІ були вимушені змінювати власника.
Також, як писав MediaSapiens, у Росії новий власник Forbes Олександр Федотов вирішив закрити журнал GEO. В активах «АС Рус медиа» залишаються журнали Forbes та OK!, а також сайти forbes.ru та finanz.ru.
Крім того, на розгляді у Держдумі перебуває законопроект, який зобов’яже ЗМІ звітуватися перед Роскомнаглядом про отримання фінансування з-за кордону.