У Росії під дію антипіратського закону потраплять ретвіти і цитування

У Росії під дію антипіратського закону потраплять ретвіти і цитування

00:00,
24 Червня 2014
1593

У Росії під дію антипіратського закону потраплять ретвіти і цитування

00:00,
24 Червня 2014
1593
У Росії під дію антипіратського закону потраплять ретвіти і цитування
У Росії під дію антипіратського закону потраплять ретвіти і цитування
Депутати російської Держдуми cпільно з Мінкультури та Мінкомзв'язку РФ розробили законопроект, яким має бути розширена дія антипіратського закону. Вони пропонують, щоб він поширювався на будь-які текси в інтернеті, у тому числі на цитати та ретвіти. Про це повідомляють izvestia.ru.

Законопроект пропонує поширити чинний механізм боротьби з інтернет-піратами у сфері кінематографу на інші види контенту, в тому числі на тексти. Нині сайти із контрафактними фільмами та серіалами блокують за скаргою правовласників.

Документ розкритикувало Міністерство економічного розвитку РФ, зазначивши, що антипіратські блокування слід поширювати тільки на повнотекстові літературні твори. В Мінекономрозвитку вважають, що законопроект в нинішній редакції торкатиметься цитат та репостів у соціальних мережах, оскільки автор будь-якого тексту є його правовласником.

«Колеги з Мінкультури кажуть, що ми боремося не з цитуванням, а зі скачуванням із безкоштовних сайтів текстів книг російських правовласників, - зазначає заступник голови Мінекономрозвитку Олег Фомічов. - Але якщо ми поки не хочемо зачіпати дрібні запозичення, цитування, плагіат і т.д., то давайте прямо пропишемо в законі, що він поширюється на повні тексти. Інакше зберігається великий простір для зловживань».

Натомість в Мінкомзв’язку Росії вважають, що серйозні правовласники не звертатимуться до суду через цитати.

Як пишуть izvestia.ru, Цивільний кодекс РФ передбачає можливість цитування без згоди правовласника та без виплати винагороди, але з обов’язковим зазначенням автора. Однак експерти зазначають, що оскільки законом не визначений максимально допустимий обсяг цитати, ці питання в кожному конкретному випадку вирішуватиме суд.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
en.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду