Нацрада запропонувала нову Методику ліцензійного збору, щоб ліцензувати OTT

Нацрада запропонувала нову Методику ліцензійного збору, щоб ліцензувати OTT

16:55,
12 Листопада 2015
2611

Нацрада запропонувала нову Методику ліцензійного збору, щоб ліцензувати OTT

16:55,
12 Листопада 2015
2611
Нацрада запропонувала нову Методику ліцензійного збору, щоб ліцензувати OTT
Нацрада запропонувала нову Методику ліцензійного збору, щоб ліцензувати OTT
Автори:
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонувала нову Методику розрахунку розмірів ліцензійного збору, яка дасть можливість ліцензувати технологію OTT-телебачення (over-the-top).

12 листопада Нацрада затвердила пропозиції (дивіться нижче) щодо внесення змін до затвердженої урядом ще у 2011 році Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги.

За словами члена Нацради Олега Черниша, проект нової Методики передбачає принцип технологічної нейтральності при ліцензуванні провайдерів. Таким чином, з’явиться можливість ліцензувати провайдерів програмної послуги за технологією ОТТ. Також для провайдерів з’явиться можливість вибору ліцензії або на весь район, або на окремі населені пункти.

Для мовників проект Методики передбачає розраховувати ліцензійний збір з урахуванням потужності передавачів, а не території охоплення мовлення, визначити яку часом доволі складно.

Зміни до Методики були напрацьовані робочою групою з проблених питань діяльності провайдерів програмної послуги. Затвержені Нацрадою пропозиції змін до Методики будуть передані Державному комітету телебачення і радіомовлення для організації громадського обговорення й передачі Кабінету Міністрів України на затвердження.

Нагадаємо, що з 2011 року відповідно до змін до статті 31 закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо методики нарахування розміру ліцензійного збору, Методику затверджує Кабінет Міністрів. Нацрада розробила для Кабміну проект методики і передала його 8 грудня 2010 року на погодження до Держкомтелерадіо. А 13 квітня 2011 року уряд затвердив Методику. 26 червн 2013 року уряд вніс до Методики зміни, запровадивши знижку 70% на ліцензійний збір за продовження строку дії ліцензії на аналогове мовлення.

Наводимо пропозиції нової редакції Методики, які затвердила 12 листопада Нацрада:

Пропозиції щодо внесення змін до

Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги

Розрахунок розміру ліцензійного збору за видачу (продовження) ліцензії на мовлення та провайдера програмної послуги

1. Розрахунок розміру ліцензійного збору за видачу (продовження) ліцензії на ефірне аналогове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України(далі-«РЧР») та без використання РЧР (незалежно від технології, зокрема - в мережі Інтернет, супутникове мовлення, мовлення з використанням проводових, кабельних  та багатоканальних телемереж)проводиться:

- для ліцензійного збору за видачу (продовження) ліцензії на ефірне аналогове мовлення з використанням РЧР (окремо для кожного каналу/частоти) за такою формулою:

P = 0,03 x S x N x √Q(ВТ) x T/24

-  для ліцензійного збору за видачу (продовження) ліцензії на мовлення без використання РЧР  за такою формулою:

P = 0,2 x S x N x T/24

2. Розрахунок розміру ліцензійного збору за видачу (продовження) ліцензії провайдера програмної послуги з використанням та без використання РЧР(незалежно від технології надання програмної послуги) проводиться за формулою:

P = S x N,

де Р - розмір ліцензійного збору, гривень;

S - розмір мінімальної заробітної плати, гривень;

Q(ВТ) – потужність передавача, Вт

T - середньодобовий обсяг мовлення, годин;

24 – кількість годин у добі;

N – ваговий коефіцієнт, який враховує територію мовлення або надання програмних послуг, значення наведені у таблиці

Таблиця

Значення коефіцієнта N

З використанням РЧР:

для мовлення – населений пункт на території розповсюдження програм з максимальною чисельністю населення;

для надання програмної послуги - чисельність населення  на території (область, район, місто, район у місті, смт, селище, тощо), де передбачається здійснення мовлення або надання програмної послуги

Без використання РЧР:

для мовлення - чисельність населення на території (область, район, місто, район у місті, смт, селище, тощо), де передбачається здійснення мовлення;

для надання програмної послуги - чисельність населення  на території (область, район, місто, район у місті, смт, селище, тощо), де передбачається здійснення надання програмної послуги

тис. осіб

10

до 10 (а також для провайдерів програмної послуги, що надають послугу на обмеженій території(санаторій, готель, пансіонат тощо),  а також для ефірного радіомовлення ДХ,СХ,КХ діапазонів та діапазону (65,9-74,0) МГц; Інтернет-мовлення)

20

10-20

30

20-50

50

50-100

55

100-300

100

300-500

175

500-800

250

800-1000

350

1000 і більше

450

Для м. Києва

1000

Населення в межах території України

3. Визначення розміру плати за видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги

За видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги справляється плата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

4.Визначення розміру плати за переоформлення ліцензії

За переоформлення ліцензії на мовлення та ліцензії провайдера програмної послуги згідно з відповідними рішеннями Національної ради з питань телебачення і радіомовлення справляється плата:

за внесення до відповідної ліцензії змін, які не впливають на розмір ліцензійного збору на момент прийняття Національною радою рішення (зміна засновників або власників, місцезнаходження телерадіоорганізації, організаційні зміни статусу та умов діяльності ліцензіата тощо), - у розмірі однієї мінімальної заробітної плати;

за внесення до відповідної ліцензії змін, які впливають на розмір ліцензійного збору в частині зміни потужності передавача, території розповсюдження програм та/або параметрів програмної концепції мовлення, згідно з якими  у телерадіоорганізації зменшувався розмір ліцензійного збору та за які передбачено зменшення/збільшення (вдруге не надається) розміру ліцензійного збору відповідно до розділів цієї Методики, проводиться новий розрахунок розміру ліцензійного збору з урахуванням раніше сплаченої суми. Якщо раніше  сплачена сума перевищує/дорівнює  нарахованому  розміру ліцензійного  збору,  або нарахований  ліцензійний  збір  становить менше однієї мінімальної заробітної плати, телерадіоорганізація сплачує одну мінімальну заробітну плату. 

5. За додаткові обсяги мовлення нараховується ліцензійний збір відповідно до формули, що передбачає видачу ліцензії на такий вид мовлення.

6. Для можливості забезпечення населення віддалених сільських, прикордонних регіонів, гірської місцевості програмною послугою з використанням багатоканальних розподільчих систем – розмір ліцензійного збору зменшується на 70 % для малопотужних передавачів у діапазоні 11,7-12,5 ГГц.

7. З метою підвищення якості програмного продукту ліцензіатів, стимулювання використання вітчизняних програм, дитячих, освітніх програм за результатами попереднього аналізу програмної концепції мовлення розмір ліцензійного збору зменшується на 30 відсотків, якщо телерадіоорганізація у програмному наповненні використовує переважно (понад 80 відсотків загального обсягу мовлення) програми вітчизняного виробництва та/або дитячі, освітні програми вітчизняного виробництва обсягом не менш як  3 години на добу, або не менш як 15 відсотків загального обсягу мовлення, якщо останній становить менш як 24 години на добу, у розрахунок ліцензійного збору враховується тільки одна знижка.

8. Для підтримання політики протекціонізму щодо розповсюдження програм і передач вітчизняного виробництва ліцензійний збір збільшується на 30 відсотків для провайдерів програмної послуги, якщо частка програм іноземного виробництва в загальній концепції пакетування (переліку) програм, придбаних для ретрансляції, становить понад 50 відсотків.

9. Для телерадіоорганізацій державного, суспільного мовлення розмір ліцензійного збору зменшується на 90 відсотків.

10. У разі коли на дату прийняття Національною радою з питань телебачення і радіомовлення рішення про продовження строку дії ліцензії на аналогове ефірне мовлення строк, який обчислюється з моменту прийняття такого рішення до моменту повного переходу від аналогового наземного ефірного телемовлення на цифрове відповідно до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, менший, ніж мінімальний строк дії ліцензії, визначений в абзаці другому частини першої статті 36 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, розмір ліцензійного збору за продовження ліцензії на аналогове ефірне мовлення зменшується на 70 відсотків.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
telpu.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду