Комітет свободи слова відхилив проект про засекречення використання публічних коштів до завершення АТО
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Комітет свободи слова відхилив проект про засекречення використання публічних коштів до завершення АТО
На думку голови Комітету Вікторії Сюмар, доцільно не забороняти оприлюднювати всю інформацію в т.зв. особливий період, а обмежити коло інформації, яка може бути віднесена до державної таємниці, врахувавши це в Законі України «Про державну таємницю».
Член Комітету Олександр Абдуллін зауважив, що нещодавно знову була оприлюднена інформація по закупівлю товарів для потреб армії за завищеними цінами. «Дехто може бути зацікавленим у тому, щоб так званий “особливий період” не завершувався якомога довше», – сказав він.
Також членам Комітету здалося дивним те, що у разі ухвалення даного закону, він має вступити в силу аж через півроку.
Нагадаємо, законопроект № 3302 «Про внесення змін до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" (щодо гарантування інформаційної безпеки)» зареєстрували 9 жовтня.
Автори законопроекту пропонують внести зміни до прикінцевих положень Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», а саме: «11. Інформація про використання публічних коштів, що згідно з цим Законом підлягає оприлюдненню, Міністерством оборони України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Апаратом Ради національної безпеки і оборони України, Державною спеціальною службою транспорту, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною прикордонною службою України, Управлінням державної охорони України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національною гвардією України подається для оприлюднення відповідно до законодавства після завершення особливого періоду».
Верховна Рада ухвалила закон «Про відкритість використання публічних коштів» 11 лютого, а Президент України підписав його 3 березня. Закон був підготовлений у рамках так званого антикорупційного пакета й набрав чинності на початку вересня, через півроку з дня опублікування.