Комітет свободи слова розробив законопроект щодо прозорості власності друкованих та інтернет-ЗМІ

Комітет свободи слова розробив законопроект щодо прозорості власності друкованих та інтернет-ЗМІ

10:33,
17 Листопада 2015
1864

Комітет свободи слова розробив законопроект щодо прозорості власності друкованих та інтернет-ЗМІ

10:33,
17 Листопада 2015
1864
Комітет свободи слова розробив законопроект щодо прозорості власності друкованих та інтернет-ЗМІ
Комітет свободи слова розробив законопроект щодо прозорості власності друкованих та інтернет-ЗМІ
Автори:
Також комітет розпочав роботу над законопроектом про саморегуляцію медіагалузі.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики підготував проект закону щодо прозорості власності друкованих та інтернет-ЗМІ. Про це повідомила голова комітету Вікторія Сюмар 16 листопада, на другій міжнародній конференції «Впровадження ефективних механізмів для прозорості медіавласності в Україні».

За її словами, логіка законопроекту подібна до вже ухваленого закону щодо прозорості медіавласності, який стосується телерадіоорганізаційі провайдерів програмної послуги. «Однак до друкованих ЗМІ ми не можемо ставити такі високі вимоги, як до електронних, оскільки електронним ЗМІ держава надає свій частотний ресурс, а щодо друкованих ЗМІ вплив держави мінімальний, - зауважила пані Сюмар. - Але зважаючи на ситуацію, на курс України щодо прозорості в усіх видах бізнесу, це важливо зробити і щодо друкованих ЗМІ. Насамперед це варто зробити задля довіри аудиторії: якщо люди знають, хто власники ЗМІ, вони їм більше довіряють або не довіряють».

Вона наголосила, що для просування цього законопроекту потрібна підтримка громадських організацій щодо роз’яснювальної роботи із журналістами. «Адже те, що стосується, наприклад, прозорості інтернет-видань, може багатьом не сподобатися. Тому що, як відомо, частково власниками таких видань є журналістські колективи, а частково – інвестори», - пояснила народний депутат.

Також Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики хоче розробити закон, яким на рівні держави визнаватиметься рішення саморегуляторних структур галузі. На думку Вікторії Сюмар, держава на рівні бюрократичного апарату є досить слабкою, тоді як українське суспільство здатне до саморегуляції. «Наприклад, багато рішень на рівні регуляції інтернету мають виходити від саморегуляторних структур, а не держави, адже коли починає втручатися держава – виникає багато спротиву», - зазначила народний депутат.

Зі слів пані Сюмар, комітет уже розпочав роботу над законопроектом про саморегуляцію. На її думку, в такий спосіб вдасться краще регулювати і ринок, і журналістську спільноту, зокрема, ефективно запрацює Комісія з журналістської етики.

Нагадаємо, 1 жовтня набув чинності ухвалений 3 вересня закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення». Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 19 листопада має намір винести на громадське обговорення проект порядку подання телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги інформації про їхню структуру власності. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
nrada.gov.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду