Мовникам настав час виконувати закон про прозорість медіавласності - ІМІ

Мовникам настав час виконувати закон про прозорість медіавласності - ІМІ

15:36,
21 Жовтня 2015
3737

Мовникам настав час виконувати закон про прозорість медіавласності - ІМІ

15:36,
21 Жовтня 2015
3737
Мовникам настав час виконувати закон про прозорість медіавласності - ІМІ
Мовникам настав час виконувати закон про прозорість медіавласності - ІМІ
Автори:
З 1 жовтня телерадіомовники зобов’язані розміщувати на власних веб-сайтах інформацію про свою структуру корпоративної власності (п. «ї» ч. 1 ст. 59 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення»). Про це нагадує Інститут масової інформації.

За даними ГО «Інститут масової інформації», досі загальнонаціональні телерадіомовники ще не почали виконувати цю норму закону. Зокрема, телерадіомовники повинні розмістити інформацію про осіб, які володіють істотною участю в телерадіоорганізаціях (ТРО). Це випливає із прикінцевих положень закону щодо забезпечення прозорості власності ЗМІ.

За словами юриста ІМІ Романа Головенка, на ТРО вказаними законами покладено два різні обов’язки: а) подавати відомості про структуру корпоративної власності Нацраді; б) оприлюднювати ці ж відомості на своїх веб-сайтах.

«І хоча за вищезгаданими прикінцевими положеннями на подання відомостей Нацраді ТРО відводиться півроку (до 31.03.16 р.), такого застереження немає щодо обов’язку ТРО оприлюднювати ці відомості самостійно в мережі інтернет, тому обов’язок почав діяти з 1 жовтня», - наголошує пан Головенко.

Юрист ІМІ також звертає увагу, що наразі форма оприлюднення відомостей довільна (до її затвердження Нацрадою – абзац 2 п. 3 прикінцевих положень закону від 3.09.15 р.), але відсутність затвердженої регулятором форми не скасовує обов’язку публікації в мережі таких відомостей самими каналами з огляду на вказівку закону використовувати довільну форму.

Інформація про фактичних власників телеканалів допоможе аудиторії критичніше сприймати заангажовані матеріали (на користь таких власників або проти їх опонентів), наголошує ІМІ.

Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада ухвалила, а 10 вересня Президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення». Закон набув чинності 1 жовтня.

Закон зобов’язує суб’єктів інформаційної діяльності (телерадіомовників та провайдерів програмної послуги) розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) компаній.

Також законом забороняється створення та діяльність телеорганізацій, учасником яких є юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України, а також відповідні фізичні особи-підприємці, фізичні особи та особи без громадянства.

На Національну раду з питань телебачення і радіомовлення покладається обов’язок надавати детальне обґрунтування всім своїм рішенням щодо видачі, відмови у видачі та відмові у продовженні ліцензій. Також Нацраді забороняється вводити будь-які непередбачені законами України обмеження ретранслювати програми, які походять з країн-учасниць Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Інфографіка - ІМІ

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду