Європейський суд визнав неправомірною передачу даних Facebook з ЄС в США
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Європейський суд визнав неправомірною передачу даних Facebook з ЄС в США
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Таке рішення 6 жовтня виніс Європейський суд у Люксембурзі за позовом австрійського студента Максиміліана Шремс.
Згідно з постановою суду, недійсною є спеціальна угода між США і Єврокомісією «Safe Harbor» («Безпечна гавань»), що дозволяє американським концернам безперешкодно обмінюватися персональною інформацією з країнами Євросоюзу.
Житель Австрії Максиміліан Шремс подав до суду на керівництво Facebook, звинувативши його в порушенні вимог до захисту особистих даних. Позов був ініційований після серії викриттів екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена. Спочатку Шремс звернувся до Верховного суду Ірландії, де знаходиться європейська філія інтернет-концерну. Потім справу було передано до Європейського суду в Люксембурзі.
Крім того, Шремс ініціював колективний позов проти Facebook, який був поданий в земельний суд у цивільних справах у Відні. Позивачі - близько 25 тисячі осіб, більшість з яких - жителі Євросоюзу, звинуватили компанію, зокрема, у порушенні законодавства ЄС про захист особистих даних. Вони зажадали від Facebook символічної компенсації - по 500 євро кожному. Суд відхилив позов, після чого Шремс подав апеляцію.
Позов проти Facebook став реакцією на інформацію про те, що американські спецслужби, в тому числі Агентство національної безпеки (АНБ), можуть легко отримати доступ до особистих даних користувачів, оскільки соціальна мережа зберігає особисті дані користувачів на серверах в США. Таким чином, на них поширюються американські приписи про захист персональної конфіденційної інформації - менш суворі, ніж в ЄС.
23 вересня Генеральний адвокат Європейського суду Ів Бот опублікував свій висновок по справі відносно Facebook, в якому говориться: в США персональні дані громадян країн Євросоюзу недостатньо захищені. Бот піддав критиці насамперед те, що персональна інформація доступна американським спецслужбам. Також, на думку юриста, дії соцмережі порушують закони ЄС, які забороняють передавати особисті дані громадян в інші країни, якщо безпека не гарантується. Юристи Facebook називають позов необґрунтованим.