В ОБСЄ погодилися, що доступ до інформації можна обмежити відповідно до ситуації
В ОБСЄ погодилися, що доступ до інформації можна обмежити відповідно до ситуації
«Відповідно до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, кожна людина має право на вільне висловлення думки. Це право включає свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію, незалежно від кордонів, усно, письмово чи за допомогою друку», – наголосила Міятович.
Разом з тим вона нагадала, що це право накладає особливі зобов'язання та відповідальність, а отже «може бути пов'язане з деякими обмеженнями». Ці обмеження повинні бути чітко прописані в національному законодавстві і застосовуватися тільки тоді, коли необхідно захистити інші основоположні цінності та права, зауважила представниця ОБСЄ.
Дуня Міятович підкреслює, що обмеження свободи слова мають бути прийняті законними інституціями і переслідувати законну мету.
Проте Адам Коберацький наголосив, що заборона не є вирішенням проблеми і потрібно протистояти спробам обмежити плюралізм у медіа. На його думку, відповіддю має бути широка дискусія.
У заяві, крім цього, міститься заклик до усіх держав-учасниць ОБСЄ припинити інформаційну війну, маніпуляції з медіа та забезпечити безпеку журналістів.
Раніше представниця ОБСЄ Дуня Міятович називала відключення російських телеканалів в Україні цензурою.
Україна призупинила ретрансляцію кількох російських телеканалів за розпалювання міжнаціональної ворожнечі та пропаганду війни, а згодом так вчинила Литва. При цьому в окупованому Криму зупинено трансляцію всіх центральних українських телеканалів.