
У Microsoft працівники заявили про блокування електронних листів зі словом «Палестина»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Microsoft працівники заявили про блокування електронних листів зі словом «Палестина»


Співробітники Microsoft виявили, що електронні листи, в яких містяться слова «Палестина» або «Газа», тимчасово блокуються і не надсилаються як всередині компанії, так і зовні.
Про це повідомила протестна група No Azure for Apartheid (NOAA), передає The Verge.
Як повідомляє видання, десятки працівників Microsoft не змогли надіслати листи, в яких у темі або тілі повідомлення згадувалися слова «Палестина», «Газа» або «геноцид».
В організації NOAA зазначають, що листи зі словами «Ізраїль» чи «P4lestine» надсилаються без перепон.
У Microsoft підтвердили The Verge, що справді внесли певні зміни в політику внутрішньої електронної пошти, щоб обмежити надсилання «політично орієнтованих листів».
«Розсилання великій кількості працівників листів, не пов’язаних із робочими питаннями, — це неприйнятно. У нас є окремий форум для співробітників, які самі вирішили брати участь в обговоренні політичних питань», — зазначив речник Microsoft Френк Шоу.
Ці блокування відбуваються на тлі протестів нинішніх і колишніх працівників Microsoft проти контрактів компанії з урядом Ізраїлю. Протести збіглися з проведенням конференції розробників Microsoft Build.
Один із працівників, Джо Лопес, просто під час виступу гендиректора Сатьї Наделли на конференції вигукнув: «Як щодо того, щоб показати, що воєнні злочини Ізраїлю здійснюються на Azure?».
Після цього він надіслав лист тисячам працівників і був звільнений того ж дня.
Ці події відбуваються лише через кілька днів після того, як Microsoft визнала наявність хмарних і ШІ-контрактів з Ізраїлем, але запевнила, що внутрішня та зовнішня перевірки не виявили доказів, що їхні технології використовувалися «для цілеспрямованого ураження чи шкоди людям у Газі».
Нагадаємо, що працівникам Microsoft заборонено використовувати китайський чатбот DeepSeek через побоювання щодо безпеки даних і пропаганди.
Фото: pixabay