Верховна Рада не підтримала впровадження штрафів для операторів за відсутність зв'язку під час знеструмлень
Верховна Рада не підтримала впровадження штрафів для операторів за відсутність зв'язку під час знеструмлень
Верховна Рада не підтримала в першому читанні законопроєкт №11431 щодо врегулювання питання державного нагляду у сфері електронних комунікацій та оперативного забезпечення сталості електронних комунікаційних мереж.
Він передбачав штрафи для операторів за відсутність безперебійного зв'язку під час знеструмлень. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.
У першому читанні за проєкт закону проголосували 199 депутатів за необхідних 226 голосів. На повторному голосуванні він також набрав лише 206 голосів, тому вважається відхиленим.
Законопроєкт пропонував встановити штрафи за невиконання розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій, розмір якого мав би залежати від розміру підприємства та повторності порушення.
Напередодні Європейська бізнес-асоціація, Американська торговельна палата та Спілка українських підприємців закликали Раду відкликати законопроєкт. Серед основних ризиків, які назвала бізнес-спільнота, — посилення тиску, зниження інвестиційної привабливості галузі та відсутність прозорих процедур.
Нагадаємо, ще в листопаді 2022 року в умовах великої війни та блекаутів президент указом №802 поставив до провайдерів і мобільних операторів вимогу забезпечувати безперервний зв'язок упродовж 72 годин у разі відсутності електроживлення.
15 липня 2024 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України зобов’язала операторів забезпечувати зв’язок протягом 10 годин, якщо немає електропостачання.
У компанії Lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв’язку, у компанії «Київстар» повідомили, що працюють над аналізом ситуації роботи мережі під час знеструмлень та оцінкою можливостей реалізації вимог розпорядження, а в ПрАТ «ВФ Україна» («Vodafone Україна») оцінювали такі вимоги як «доволі складні».
Фото: «Репортер»