У трьох містах тестуватимуть впровадження зв’язку 5G, — Федоров

У трьох містах тестуватимуть впровадження зв’язку 5G, — Федоров

12:05,
4 Листопада 2024
1677

У трьох містах тестуватимуть впровадження зв’язку 5G, — Федоров

12:05,
4 Листопада 2024
1677
У трьох містах тестуватимуть впровадження зв’язку 5G, — Федоров
У трьох містах тестуватимуть впровадження зв’язку 5G, — Федоров

У трьох українських містах стартує пілотний проєкт з підготовки до впровадження 5G-зв’язку. Для його реалізації уряд ухвалив відповідні зміни до постанови про використання радіочастот. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його інформацією, пілотний проєкт триватиме два роки, пройде у два етапи й охопить три міста. Його мета — перевірити сумісність 5G з військовим обладнанням. Цим займатимуться Нацкомісія з регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та послуг поштового зв’язку (НКЕК) та Український державний центр радіочастот.

«5G здатен передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях.

Це один із ключових кроків до повноцінного запуску 5G в Україні, який ми плануємо завершити до 2030 року», — зазначив Михайло Федоров.

Він додав, що ухвалені у п’ятницю урядом зміни до плану розподілу й користування радіочастотним спектром в Україні, також забезпечать більшу гнучкість для операторів зв’язку — частоти 2100 МГц можна буде використовувати не тільки для 3G, а й для технологій 2G або 4G. Припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнятиме їх для мобільного зв’язку.

Першим містом, де відбуватиметься згадане тестування, може стати Львів. У разі, якщо обладнання не впливатиме на роботу військових, проєкт масштабують на Київ та Одесу, повідомила «Економічна правда», посилаючись на думку опитаних експертів телекомунікаційного ринку.

З дозволу уряду, мобільні оператори уже проводили власні тестування технології мобільного зв'язку п'ятого покоління. Зокрема, у травні 2024 року Vodafone спільно з Nokia тестували зону 5G в івано-франківському інноваційному центрі «Промприлад».

Проте для повноцінного запуску мережі успішних тестувань буде недостатньо. Представники телекомсфери зазначають, що перед розгортанням 5G в Україні необхідно провести конверсію радіочастотного ресурсу, щоб звільнити певні частоти для нових потреб.

«Спочатку має відбутися конверсія, а потім — аукціон, на якому мобільні оператори купують ці частоти або отримують їх умовно за 1 гривню під зобов’язання розгорнути мережу у визначений термін. Проте в Україні частоти зазвичай надавали за гроші», — прокоментував виданню колишній член правління Інтернет асоціації України Олександр Глущенко.

Співрозмовники «ЕП» на телекомринку переконують, що до завершення війни чи активних бойових дій говорити про реальне запровадження 5G немає сенсу.

У пояснювальній записці до проєкту постанови Кабміну, яке отримало у розпорядження видання, вказано, що 31 грудня 2022 року Мінцифри отримало лист від Міноборони, у якому МОУ запропонувало розглянути питання можливості проведення практичних вимірювань мобільного зв'язку п'ятого покоління після завершення дії воєнного стану.

Фото: Михайло Федоров / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду