Мінкульт тестує електронний Реєстр музейної спадщини

Мінкульт тестує електронний Реєстр музейної спадщини

23:37,
14 Жовтня 2024
1122

Мінкульт тестує електронний Реєстр музейної спадщини

23:37,
14 Жовтня 2024
1122
Мінкульт тестує електронний Реєстр музейної спадщини
Мінкульт тестує електронний Реєстр музейної спадщини
Автори:
До системи вже внесено близько 27 тисяч предметів, у пріоритеті - цінності, які було викрадено російськими окупантами.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій тестує Реєстр об'єктів музейної спадщини. Про це повідомила  заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар на пресконференції в Укрінформі, передає агентство. 

«Ми вже тестуємо реєстр музейної спадщини. Всі музеї можуть доєднатися до цієї системи і завантажити туди всі свої предмети. Ми зараз в пріоритеті зробимо ті предмети, які були викрадені. Наразі в системі десь 27 тисяч предметів вже внесено», — сказала Бондар. 

Вона зазначила, що на сьогодні до державного музейного фонду України входить 12 млн об'єктів, з яких трохи менше 2 млн перебувають на тимчасово окупованих територіях, і приблизно пів мільйона було релоковано та евакуйовано. 

Нагадаємо, у квітні Мінкульт увів у дослідну експлуатацію інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об'єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам'яток» «єПам'ятка». Систему запущено на ресурсі за посиланням.

«єПам'ятка» містить перелік об'єктів культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону, а самі об'єкти визначають незалежно від форм власності відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, наукової або мистецької цінності. Після внесення до реєстру об'єкти культурної спадщини набувають статусу пам'яток.

Наразі до «Державного реєстру нерухомих пам’яток України» («єПам’ятка») вже внесено дані щодо 105 532 об'єкти культурної спадщини. 

Фото: Художній музей імені Архипа Куїнджі в Маріуполі, зруйнований російськими бомбардуваннями. Всі картини знаменитого художника окупанти викрали / сайт «Вільне радіо»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду