![Кабмін підтримав бронювання військовозобов'язаних на порталі «Дія»](/doc/images/news/35176/i75_ArticleImage_35176.webp)
Кабмін підтримав бронювання військовозобов'язаних на порталі «Дія»
Кабмін підтримав бронювання військовозобов'язаних на порталі «Дія»
![Кабмін підтримав бронювання військовозобов'язаних на порталі «Дія»](/doc/images/news/35176/ArticleImage_35176.webp)
![Кабмін підтримав бронювання військовозобов'язаних на порталі «Дія» Кабмін підтримав бронювання військовозобов'язаних на порталі «Дія»](/doc/images/news/35176/i75_ArticleImage_35176.webp)
Кабінет Міністрів підтримав постанову про цифровізацію бронювання військовозобов’язаних на порталі «Дія». Це має зменшити корупційні ризики під час бронювання співробітників критично важливих для економіки України підприємств та мінімізує людський фактор у цьому процесі, наголошує пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
У Мінцифрі зазначають, що відтепер весь процес бронювання триватиме приблизно годину, а раніше інформація перевірялась тижнями вручну.
У відомстві пояснили, як саме відбуватиметься бронювання в «Дії":
- керівник компанії на порталі «Дія» подає списки військовозобов’язаних співробітників на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом;
- система автоматично перевірить, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі «Оберіг»;
- «Дія» надішле сповіщення керівнику про результат розгляду протягом доби.
«Якщо перевірка успішна — інформація про бронювання зʼявиться в застосунку “Резерв+”. Також витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі “Дія” та роздрукувати за потреби.
На першому етапі бронювання в “Дії” працюватиме для критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони. Далі перелік розширюватиметься», — йдеться у повідомленні Мінцифри.
Нагадаємо, наприкінці травня заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко повідомила, що в застосунку «Дія» невдовзі запустять функцію, за допомогою якої компанії зможуть бронювати своїх працівників від призову на військову службу. Ця функція надасть змогу бронювати працівників швидко й автоматично, без додаткових візитів до територіальних центрів комплектування. За інформацією Черногоренко, після того, як проголосують за відповідну постанову і мине «три-чотири тижні», «щоб докрутити функціонал», електронне бронювання запустять у застосунку. Над цим працюють Міністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації.
Фото: Мінцифри