В Україні через похолодання можливі відключення електроенергії
В Україні через похолодання можливі відключення електроенергії
У понеділок, 9 січня, в Україні зросло споживання електроенергії через зниження температури та збільшення споживання промисловістю та бізнесом з початком робочого тижня. Про це повідомляє «Укренерго».
У зв’язку зі зростанням споживання для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей України доведені ліміти споживання, які діють з 4:00 до 24:00. Перевищення лімітів призводить до застосування аварійних обмежень.
«Укренерго» повідомляє, що складною залишається ситуація з електропостачанням у прифронтових регіонах на сході та півдні через значні пошкодження електромереж під час бойових дій.
«Крім цього, вночі росіяни обстріляли один з об’єктів генерації на півдні країни. Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і найпотужніша Запорізька АЕС», — повідомляє «Укренерго».
«Укренерго» закликає розумно споживати електроенергію, адже виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених ворогом об’єктів: «Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень».
31 грудня Росія атакувала Україну понад 20 крилатими ракетами. Сили Протиповітряної оборони знищили 12 ракет ворога.
Через обстріли у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях були застосовані екстрені відключення струму. Утім, цього ж дня екстрені відключення електроенергі у Києві та області скасували. Станом на 4 січня Київ отримував достатньо електроенергії, тому перевантаження енергосистеми у столиці не спостерігалось.
З 10 жовтня 2022 року Росія почала цілеспрямований масований обстріл української енергетичної інфраструктури. Удари ракет і дронів спрямовані на пошкодження електростанцій та ліній електропередач. Міста і регіони після масованих атак ворога можуть залишатись без мобільного зв’язку, світла й води.
Ілюстративне фото: Fahad/Flickr