YouTube заборонив небезпечні челенджі та пранки

Відеоплатформа YouTube оновила правила щодо небезпечних викликів і розіграшів (челенджів і пранків), у яких аудиторії пропонують повторити побачене і записати на відео.

YouTube нагадав, що дозволяє розміщувати вірусні виклики та розіграші, але вони мають не перетинати межу завдання шкоди чи небезпеки. Правила спільноти забороняють вміст, який заохочує небезпечні дії, що можуть завдати серйозної шкоди.

В оновлених зовнішніх рекомендаціях зазначено, що YouTube не є місцем для челенджів на кшталт Tide pod challenge або Fire challenge, які можуть призвести чи вже призвели до смерті. Політики YouTube поширюються і на пранки з небезпекою серйозних фізичних травм. Відеосервіс не дозволяє розіграші, що змушують жертв повірити в те, що їм загрожує фізична небезпека: наприклад, імітація вторгнення в домівку чи стрілянини з машини. Також відеосервіс забороняє пранки, що завдають серйозного емоційного стресу дітям: наприклад, фальшива смерть одного з батьків, жорстка відмова в чомусь або цькування за помилки.

YouTube пояснив, що протягом наступних двох місяців челенджі та пранки, що порушують правила спільноти, будуть видалятися, але ютуб-канали не отримають за це «страйків» (покарань, що призводять до обмежень ютуб-каналу, а після трьох «страйків» канал блокують). Контент, що був розміщений на відеосервісі до оновлення правил, може бути видалений, але теж не призведе до «страйків».

Нагадаємо, соціальна відеоплатформа YouTube наздоганяє Facebook за проникненням у світі, й випереджає за кількістю часу, проведеного на ній користувачами. В Україні YouTube на другому місці серед найпопулярніших додатків.

comments powered by Disqus