YouTube почне маркувати відеоролики, профінансовані за державні кошти

Перші позначки з’явилися під роликами, які завантажені зі США, повідомляє BBC. Наступним нове маркування буде розміщене у відео з Великої Британії та Ірландії. Здебільшого YouTube позначатиме відео, яку біли стоврені та завантажені громадськими телекомпаніями. За рахунок маркування платформа сподівається забезпечити для глядачів «більшу прозорість» щодо походження відео.  

В телерадіомовній компанії BBC, яка є громадським мовником, схвалили нововведення від YouTube. «Ми вітаємо прозорість на онлайн-платформах, яка допоможе людям знаходити надійні джерела новин», — прокоментували в компанії.

Серед інших видань, які отримають маркування від YouTube, є Russia Today (RT), Al Jazeera (Катар), ABC (Австралія), PBS (США), VOA (США), CNC (Китай). Раніше телеканал RT змусили зареєструватися в якості іноземного агента в США. В минулому році сенат США також запідозрив телеканал у зв’язках з російським урядом та фінансуванні за рахунок російського бюджету.  Окрім того, значна частина звіту, підготованого в 2017 році американськими спецслужбами щодо причетності Росії до кібератак на США та спроб вплинути на результати президентських виборів, присвячена телеканалу RT. Зокрема у ньому наголошується на тісних зв'язках RT з російським урядом, які сторони намагаються приховати.

Нагадаємо, сервіс Twitter раніше також оголосив, що маркуватиме політичну рекламу спеціальними позначками. 

comments powered by Disqus