YouTube — король інтернету. Що і як найбільше дивляться українці
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
YouTube — король інтернету. Що і як найбільше дивляться українці
Відеоресурс YouTube є другим найбільш відвідуваним сайтом в інтернеті станом на серпень 2019 року. Такі дні оприлюднила компанія Alexa Internet. В YouTube є все і на будь-який смак: мультфільми та музичні кліпи, телешоу, розважальні програми, навчальні сюжети та відеокурси для освоєння навичок за всіма можливими профілями.
Які нові опції презентував YouTube цього року, що дивляться українці та як зробити свій канал популярним, під час 1+1 Digital Weekend у Києві розповідали Industry Head-Branding Google Ukraine Сергій Братусьов та керівник напрямку виробництва веб-контенту «1+1 медіа» Данило Щестюк.
Що дивляться найбільше
За словами пана Братусьова, один з найбільших трендів у YouTube в Україні — це релакс-відео. Так, українці справді люблять включати відео, на яких пливуть хмари, сяють зорі, шумить океан або потріскує камін. Найдовше відео українського бренду, яке набрало рекордну кількість переглядів, — це відео польоту літака авіакомпанії МАУ з аеропорту «Гатвік» у Лондоні до аеропорту «Бориспіль» у Києві, яке триває 3 години 23 хвилини.
Основна частина українських юзерів, які є аудиторією YouTube, проводить на цьому ресурсі близько години щодня. 46% заходять на цей сайт зі смартфонів, 29% — з комп'ютерів, 9% — з планшетів, 14% — зі смарт-телевізорів. «Цікаво також, що в спальнях люди найчастіше заходять в YouTube з планшетів», — розказав пан Братусьов.
Найбільшою популярністю користуються такі напрямки, як музика, фільми та серіали, розваги, мистецтво та культура, новини, також — робота, освіта, потім — комп'ютери та електроніка, далі — спорт та інші теми. Основний трафік ютуб-каналам приносить трафік з розділу «Рекомендовано».
Нові опції
Як і всі інші онлайн-платформи, YouTube стрімко розвивається та вдосконалюється. Вже цього року на цьому сайті з'явилося кілька нових функцій, проте не всі з них уже доступні в Україні. Серед найцікавіших Братусьов виділяє, наприклад, сторіс. Цей формат уже став надпопулярним на інших платформах, як-от у фейсбуці та інстаграмі. YouTube не відстає.
«Основний секрет успішних сторіс — ви не маєте довго готуватися до них, монтувати, записувати їх годинами. Це має бути спонтанний, емоційний контент, аби ваші глядачі бачили вас максимально такими, як ви є, та вірили вам», — говорить пан Братусьов.
Також у YouTube зараз працюють такі опції, як mobile streaming — прямі ефіри, де добре діє той самий принцип, що і в сторіс — контент має бути максимально живим і простим.
Ще одна цікава опція на YouTube — прем'єри. Ви можете викласти ролик з анонсом: попередити свою аудиторію про те, що в певний день о певній годині на вашому каналі з'явиться відео на певну тему. Це дозволить вам виокремитися з числа конкурентів та притягнути до себе аудиторію.
Крім того, в YouTube тепер є такі функції як суперстіки (набір платних стікерів) та суперчати з платними повідомленнями, проте в Україні ці нововведення ще не запрацювали, розказав Данило Щестюк.
«Суперчат — це можливість залишати платні коментарі під відео вашого улюбленого топового блогера. Коментарі, за які ви заплатили, будуть виділятися на тлі інших, наприклад, за допомогою яскравого фонового кольору. Так блогер з більшою вірогідністю зможе побачити серед десятків інших коментарів саме ваш», — пояснює пан Щестюк.
YouTube також розширив і можливості платної підписки на канали. Раніше платна підписка коштувала 5 доларів на місяць і давала змогу, приміром, бачити більше відео, ніж користувачі безкоштовної версії. Тепер цю платну підписку розбили на п'ять рівнів. Залежно від рівня за послугу стягується різна ціна, різні також і опції передплати.
Ще один тренд — продаж мерчу, або фірмової продукції, прямо під відео в YouTube. Творці мультфільму Lucas the Spider, наприклад, за 18 днів продали мерч на суму понад 1 млн доларів, розмістивши рекламу товарів — футболок, іграшок тощо — прямо в каналі. Ця опція також доступна і в Україні.
Корисні функції — learning playlist, який дає можливість створювати власні плейлисти, зокрема, і з музикою, та YouTube Giving, мета якого — благодійність. Кожен блогер, який успішно монетизує свою роботу над відеоблогами, може налаштувати автоматичне відрахування певної суми свого заробітку на допомогу хворим дітям чи безпритульним тваринам, наприклад.
Додаток YouTube Studio дозволяє бачити, які канали та відео ще дивляться ваші підписники, каже пан Щестюк. Так ви можете краще зрозуміти їхні потреби, побачите, що нового могли б додати у свій канал, аби аудиторія зростала.
Нова функція додасться і в аналітиці — там працюватиме штучний інтелект, який робитиме аналіз даних за вас. Програма збиратиме всі дані про вашу аудиторію, перегляди, трафік тощо та даватиме вам поради на основі проаналізованого.
Ще один корисний ресурс для перегляду аналітики — socialblade.com. Там можна збирати мінімальні дані про те, які показники є в інших блогерів та каналів — ваших конкурентів.
«Приміром, ви можете побачити, в який день у вашого конкурента був найбільший приріст за обсягами, тоді заходите на його канал, шукаєте, що саме було опублікованов цей день, і робите висновки», — дає пораду пан Щестюк.
Під час пошуку актуальних тем для створення власного відеоконтенту експерт радить брати до уваги також і сезонність — деякі теми найкраще «вистрілюють» у певні пори року або місяці. Подивитися, коли обрану вами тему шукають найбільше, можна в додатку Google Trends.
Змінюються також і способи подачі реклами на YouTube, каже пан Братусьов. І дає прогноз на майбутнє: «Найближчим часом реклами в YouTube буде значно менше, але вона стане більш релевантною. Її показуватимуть тим, кому вона дійсно потрібна, і лише ту, яка справді зацікавить споживача».
Фото: Facebook / 1+1 Digital